موج
کدخبر : ۳۴۶۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346291

مسعود شیروانیان خبر داد:

رئیس کارخانه پردازش پسماند و تولید کود آلی شهرداری اصفهان بیان کرد: پروژه احداث لاگون های شیرابه در آذرماه سال99 در اصفهان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود شیروانیان با بیان اینکه در بهمن ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا عملیات اجرائی پروژه احداث لاگون های شیرابه به طور موقت، متوقف شد، گفت: با توجه به میزان پیشرفت پروژه پیش بینی می شود در پایان آذر ماه سال 99 این پروژه به بهره برداری برسد.

وی توضیح داد: به منظور مدیریت و کنترل شیرابه های حاصل از پردازش پسماند شهری، در سال گذشته پروژه ای تعریف شد که شامل احداث کانال انتقال شیرابه، حوضچه های ته نشینی و لجن گیر، 3 عدد لاگون تصفیه شیرابه به روش تبخیری با پوشش ژئو ممبران و فنس های اطراف آن بود.

رئیس کارخانه پردازش پسماند با اشاره به از سرگیری پروژه در ماه آینده توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع و از سوی دیگر امکان پذیر نبودن اجرای پروژه در نیمه اول سال به دلیل افزایش شیرابه پسماند ، ادامه اجرای پروژه که شامل اتمام پوشش لاگون شماره 3 و اتمام کانال انتقال شیرابه و فنس های اطراف آن است از  ابتدای مهر ماه آغاز می شود.

شیروانیان در خصوص پیش بینی پایان این پروژه نیز بیان کرد: با توجه به میزان پیشرفت پروژه پیش بینی می شود در پایان آذر ماه سال 99 این پروژه به بهره برداری برسد.

رئیس کارخانه پردازش پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به این که شیرابه حاصل از پسماندها مایعی آلوده، سمی و خطرناک است، بیان کرد: اگر چه تلاش ها در سازمان بر ایجاد تجهیزات و امکانات مناسب برای به حداقل رساندن خطرات شیرابه متمرکز شده است، اما شهروندان نباید از نقش خود در این خصوص غافل شوند بلکه لازم است با اتخاذ رویکرد صحیح در مدیریت پسماندهای خانگی، آبگیری پسماندها، قرار دادن در کیسه مشکی و قرار ندادن پسماند در بیرون از منزل در خارج از زمان های مقرر از تولید و انتشار شیرابه جلوگیری کرده و مانع از انتشار این مایع پرخطر در منابع آبی و خاکی شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها