موج
کدخبر : ۳۴۶۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346241

حسین فرشیدی مطرح کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه افزایش ۱۰ درصدی مراجعه هرمزگانی‌ها به مراکز درمانی، اگر نکات بهداشتی را جدی نگیریم شاهد موج افزایشی کرونا در هرمزگان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، دکترحسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به مراودات بالای هرمزگان با استان‌های کشور، از دیگر نقاط کشور بیشتر متاثر هستیم و اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم شاهد موج افزایشی در استان خواهیم بود.

دکتر حسین فرشیدی صبح امروز (۲۹ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، افزود: در هفته اخیر شمار مراجعه کنندگان کرونا به مراکز درمانی استان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این موضوع به علت کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است به طوریکه میزان رعایت مردم در این خصوص ۵ درصد کاهش یافته است، هشدار داد در صورت کاهش رعایت شیوه نامه‌ها روند افزایشی شدت می‌یابد.

فرشیدی اضافه کرد: استان از وضعیت هشدار هم فراتر رفته است و اکنون بندرعباس، بندرلنگه و میناب از لحاظ تعداد بیمار کرونایی در شرایط بحرانی هستند و وضعیت پارسیان، جاسک و بستک نیز از هشدار عبور کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته، ۳ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۷۵۱ نفر افزایش یافت، اظهار کرد: اکنون ۱۹۵ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند که از این شمار ۴۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) هستند و حال ۱۳ نفرشان وخیم است.

وی ادامه داد: با توجه به مراودات بالای هرمزگان با استان‌های کشور، از دیگر نقاط کشور بیشتر متاثر هستیم و اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم شاهد موج افزایشی کرونا در هرمزگان خواهیم بود.

فرشیدی افزایش سفرها و تجمعات را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا دانست و از مردم خواست از سفرها و تجمعات غیرضروری بپرهیزند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص واکسن آنفلوآنزا نیز بیان کرد: با توجه به شرایط اب و هوایی استان، می‌توانیم کمی دیرتر نسبت به دیگر مناطق کشور و از ۱۵ مهر یا هفته اخر مهر واکسیناسیون را انجام دهیم.

فرشیدی با بیان اینکه اکنون هیچ داروخانه‌ای واکسن آنفلوآنزا ندارد و مردم به داروخانه‌ها مراجعه نکنند، تصریح کرد: در هفته اول مهرماه، واکسن آنفلوآنزا توسط مرکز بهداشت استان در اختیار افراد اورژانسی قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها