موج
کدخبر : ۳۴۶۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346033

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با انتقاد از وضعیت سرانه آموزشی در استان گفت: متاسفانه بیش از 42 هزار نفر بی سواد در استان وجود دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، نورمحمد فردی بیرانوند با بیان اینکه "در حال حاضر وضعیت سرانه آموزشی در استان البرز مطلوب نیست" اظهارداشت: این میزانی که تاکنون به سرانه آموزشی استان کمک شده و سبب رشد دراین بخش بوده، با کمک خیرین صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه "طرح آجر به آجر برای ساخت فضای آموزشی یکی از طرح‌های مطلوب در جهت ساخت فضاهای جدید آموزشی بوده است" افزود: همه باید در حد توان برای بهبود این وضعیت در استان تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به اینکه "برنامه ریزی‌های مختلفی تدوین می‌شود اما پیگیری مطلوبی برای اجرا آن صورت نمی‌گیرد" بیان کرد: طبق سرشماری سال 95 در استان البرز بیش از 56 هزار بی‌سواد وجود داشت.

فردی بیرانوند با اشاره به اینکه "در حال حاضر 42 هزارو 322 بی‌سواد در استان البرز هستند" تصریح کرد: باید سالانه بالغ بر 10 هزار بی‌سواد زیر پوشش سوادآموزی قرار گیرند تا بتوانیم 4سال آینده این میزان را به حد قابل قبولی کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه "آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند شناسایی بی‌سوادان را در استان انجام دهد" خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌های مختلف در این راستا آموزش و پرورش را یاری دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به لزوم مهارت آموزی و یادگیری مهارت گفت: باید در کنار سواد آموزی، مهارت آموزی را نیز برنامه ریزی و اجرا کنیم و کسانی که تحصیلات دارند مهارت مناسبی بیاموزند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها