موج
کدخبر : ۳۴۵۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345393

در پی انتخاب نشدن میناب به عنوان شهر خلاق؛

جمعی از هنرمندان و شهروندان مینابی در پی اعتراض به انتخاب نشدن میناب به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر در هرمزگان با راه اندازی کمپین، اعتراض خود را نسبت به مسئولان اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جمعی از هنرمندان مینابی در پی اعتراض به انتخاب نشدن میناب به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر با راه اندازی پویشی اعتراض خود را نسبت به مسئولان اعلام کردند.

این پویش در پی انتخاب نشدن شهرستان  میناب به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر و بی توجهی به زیرساخت های لازم راه اندازی شده است.

در همین خصوص با یکی از هنرمندان مینابی که به این پویش پیوسته است به گفتگو نشستیم؛ حبیب الله ناصری هنرمند مینابی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج با اشاره به اینکه حوزه رسانه و خبرنگاران بدنه اصلی و جز لاینفک فرهنگ و هنر هستند، اذعان داشت: موضوع راه اندازی این پویش به هیج وجه شخصی نیست و قرار نیست به هیچ مسئولی توهین شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی راه اندازی این پویش رساندن حوزه فرهنگ و هنر میناب به جایگاه اصلی خود است، عنوان کرد: وعده بهبود زیر ساخت هایی در دولت قبلی و فعلی داده شد که متاسفانه هیچ یک از آنان محقق نشد و در این میان ما از  بی مهری هایی که متوجه فرهنگ و هنر میناب شده است گلایه مندیم.

تئاتر

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از پلاتوهای تئاتری که در سال های قبل وعده راه اندازی آنان داده شده بود تاکنون به سرانجام نرسیده است، اظهار داشت: اکنون هم شاهد وعده های مسئولان در خصوص راه اندازی پردیس سینمایی و پلاتو تئاتر در میناب بوده ایم که تاکنون به جایی نرسیده است، ما فقط صحبت های بین مسئولان را می شنویم که هر یک با توجیه هایی غیر منطقی توپ را در زمین یکدیگر می اندازند؛ این صحبت های بدون بازدهی دلخواه دردی از عرصه فرهنگ و هنر میناب دوا نمی کند.

ناصری افزود: متاسفانه در بین شهرهایی که به عنوان شهر خلاق در حوزه موسیقی، تئاتر و سینما، صنایع دستی و مد و لباس معرفی شدند هیج نامی از میناب دیده نشد که این موضوع برای فرهنگ غنی و اصیل میناب گران تمام شد و بسیار رنج آور است.

وی در پایان با اشاره به اینکه از همه اقشار در این کمپین شرکت کرده اند عنوان کرد: این کمپین تا حصول نتیجه به کار خود ادامه خواهد داد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها