موج
کدخبر : ۳۴۵۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345131

رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خبر داد:

رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب "رسانه و فریب کاری" با تحلیل زمینه ها و عوامل فریب کاری در رسانه و راهکارهای برون رفت منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، روح اله بابایی اظهار داشت: کتاب «رسانه و فریب کاری» با تحلیل زمینه ها و عوامل فریب کاری در رسانه و راهکارهای برون رفت توسط سرکار خانم «فائزه تقی پور» تألیف و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: فریب‌کاری در رسانه ، موضوعی فراتر از اتهام است و بحث دربارۀ آن در علومی، از جمله ارتباطات، مطالعات فرهنگی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، سیاست یا مدیریت رسانه بسیار چالش‌برانگیز و حساس است.

بابایی با بیان این که کمتر متخصص رسانه‌ای به این موضوع اعتقاد دارد که رسانه‌ها فریب‌کار هستند، افزود: این افراد معمولاً در نگاهی آزاداندیشانه، رسانه را نهادی مستقل و مردمی یا اطلاع‌رسان معرفی می‌کنند؛ اما تکنیک‌های اقناع و تأثیرگذاریِ حداکثری یا تمایل به نفوذ رسانه‌ای صاحبان اقتصاد و سیاست، تأییدکنندۀ فرایندها و رویکردهایی است که فریب‌کاری رسانه را نشان می‌دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: فریب‌کاری رسانه موضوعی چالش‌برانگیز بوده و جای تحلیل و بحث دارد تا اینکه نه بر اساس نگاهی پیش‌داورانه، بلکه بر اساس دلایل علمی و منطقی ریشه‌های آن را بررسی کنند.

وی تأکید کرد: «فریب‌کاری و رسانه» کتابی است که برای نخستین بار وارد این جدال علمی شده و این مسئله را از زوایای گوناگون بر اساس مطالعات انتقادی در رسانه، بررسی کرده است.

رییس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «فریب‌کاری و رسانه» تألیف خانم فائزه تقی پور در پژوهشکده الهیات و خانواده تهیه و توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در 536 صفحه، اوّل، تابستان 1399 در تعداد 500 جلد و با قیمت 47000 تومان منتشر شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها