موج
کدخبر : ۳۴۴۶۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344653

با رصد اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های نوین پلیسی؛

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: 23 قلم انواع اشیاء عتیقه از قبیل تاج ،گوشواره، دستبند، گردنبند، خنجرو انواع سنگ های گرانبها مربوط به دوره صفویه با ارزشی بالغ بر 80 میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اعلام این خبر گفت: مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس با رصد اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های نوین پلیسی مطلع شدند افرادی با هویت معلوم قصد انتقال و فروش تعداد زیادی اشیاء عتیقه را دارند که پیگیری  موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی موضوع و با هدایت عملیاتی صورت گرفته موفق شدند محل اختفای متهمان را در یکی از محلات شهرستان بندرعباس شناسایی کنند 

سردار جعفری با اشاره به اینکه مأموران با هماهنگی قضائی و  در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری 4 متهم در منزل مذکور شدند، گفت: در بازرسی از محل تعداد 23 قلم انواع اشیاء عتیقه شامل تاج ،گوشواره ،دستبند ، گردنبند، ،خنجر، انواع سنگ های گرانبها و شناسنامه دار کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی قدمت اشیاء کشف شده مربوط به دوران صفویه   و با ارزشی بالغ بر 80 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه 4متهم به همراه پرونده متشکله تحویل مقام قضائی شدند، خاطرنشان کرد : نیروی انتظامی با هرگونه قاچاق اشیاء عتیقه که ضربه سنگینی به فرهنگ کشور وارد می کند به شدت برخورد کرده و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت اینگونه اخبار موضوع را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها