موج
کدخبر : ۳۴۴۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344041

از پایانه مرزی بیله سوار:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از پایانه مرزی بیله سوار به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز 83 هزار تن کالای ایرانی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کلیم الله وثوقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در پنج ماه گذشته گفت: از پایانه مرزی بیله سوار  به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز 83 هزار تن کالای ایرانی صادر شده است.

 وی ادامه داد: این میزان کالا توسط 3 هزارو686 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده که از این تعداد بیش از 80 هزار تن کالا توسط 3 هزارو552 دستگاه کامیون ایرانی و 2هزارو971 تن کالا توسط134 دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل محصولات کشاورزی، انواع شیشه ،پسته، سنگ ساختمانی،کاشی،خرما و نمک را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و افزود: 78 هزارو 531 تن کالا توسط 3هزارو 300دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدنی،برنج،گچ،سنگ های ساختمانی،سیمان،ام دی اف،نئوپان،سیمان،نمک،پروفیل،هیدروکربن و بیسکویت عمده ترین کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها