موج
کدخبر : ۳۴۳۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343223

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می شود با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا از تردد شناورهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز در برخی نقاط استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی  می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان با تداوم وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی تا ساعات شب دریا نسبتا مواج خواهد بود،توصیه می شود  با توجه به نامساعد بودن شرایط دریا از تردد شناورهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت پذیرد.

عارفی عنوان کرد:در ساعات بعدازظهر با رشد ابرهای همرفتی، شرایط بارشهای رگباری در ارتفاعات استان  به ویژه منطقه بشاگرد و حاجی  آباد مهیا خواهد بود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز تغییرات قابل توجهی نخواهیم داشت،از روز پنجشنبه افزایش نسبی دما  پیش بینی می شود.

عارفی در پایان اضافه کرد: با تقویت سامانه مونسونی  در ساعات بعدازظهر به ویژه طی روز چهارشنبه شرایط ناپایدار جوی تشدید خواهد شد و سیلابی شدن رودخانه های فصلی  در منطقه بشاگرد و حاجی آباد مورد انتظار است.در ارتفاعات مرکزی و غربی نیز احتمال رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد با احتمال گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود.از ظهر چهارشنبه از میزان سرعت بادهای جنوب شرقی  و تلاطم دریا در تنگه هرمز و دریای عمان کاسته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها