موج
کدخبر : ۳۴۲۷۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342790

در راستای ارتقای شاخص امنیت و توجه به حقوق شهروندی؛

رییس کل دادگستری استان هرمزگان اجرای طرح کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار را گامی بلند در راستای ارتقای شاخص امنیت و توجه به حقوق شهروندی برشمرد

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این نشست اجرای کامل دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار را ضرورتی اجتناب ناپذیر در راستای ارتقای شاخص امنیت اجتماعی برشمرد.

وی با تأکید بر لزوم به روز رسانی بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه ای و سابقه دار خاطرنشان: کسب اطلاع از آخرین وضعیت این افراد در محیط زندان و سطح جامعه به موازات اشراف رصد اطلاعاتی و رصد اقدامات آنها ، منجر به سلب هرگونه تحرک و اقدام سوء احتمالی خواهد شد.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: با اتکاء به برنامه ریزی دقیق و توسعه زیر ساخت های لازم به منظور تقویت سامانه های کنترل و پایش می توان علاوه بر پیشگیری و مراقبت، از تکرار اعمال مجرمانه نیز جلوگیری کرد.

 صالحی با اشاره به لزوم افزایش هزینه‌ ارتکاب مجدد جرم برای مجرمان سابقه دار یادآور شد: دستیابی به این هدف تنها در سایه هم افزایی و هماهنگی میان سازمان ها و نهادهایی متولی و نظارت و کنترل ویژه از سوی ضابطین محقق می شود.

رییس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از ابزارهای قانونی موجود ، رفتارهای مجرمانهٔ بزهکاران سابقه‌دار، حرفه‌ای و خطرناک به صورت مستمر، رصد می شود و نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به عنوان متولیان تأمین امنیت با حمایت قاطع دستگاه قضایی در راستای جمع آوری این افراد و کاهش موارد ارتکاب جرایم اقدام می کنند.

رییس ستاد کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار استان هرمزگان همچنین بر لزوم اهتمام ویژه رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی به منظور جلب و دستگیری این مجرمین تأکید کرد و در این رابطه، استفاده از ابزارهای قانونی موجود با هدف کنترل و پایش مستمر و هدفمند را خواستار شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان اجرای طرح کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار را گامی بلند در راستای ارتقای شاخص امنیت در مناطق مختلف استان و توجه ویژه به موضوع حقوق شهروندی عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها