موج
کدخبر : ۳۴۲۶۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342641

آیت الله اعرافی تاکید کرد؛

مدیر حوزه های علمیه گفت: ریل گذاری و گفتمان سازی در حوزه فضای مجازی از وظایف انجمن مطالعات فضای مجازی است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علیرضا اعرافی در نخستین مجمع عمومی انجمن مطالعات فضای مجازی که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه ها در قم برگزار شد، ضمن تشکر از پیام آیت الله مکارم شیرازی، اظهار داشت: حمایت‌های رهبر انقلاب در این مسیر برای ما روحیه بخش است.

وی  اضافه کرد: حوزه مولد علم بوده و در تاریخ گذشته یگانه نهادی بود که همه علوم و دانش های عصر را تصدی گری می کرد.

امام جمعه موقت قم ادامه داد: حوزه های علمیه علاوه بر بعد دانش بنیانی، از بعد لطافت روحی برخوردار بودند، در کنار آن حوزه ها همواره سیاسی بوده اند.

عضو فقهای شورای نگهبان یادآور شد: برغم محدودیت هایی که وجود داشته، مجموع حرکت حوزه بسیار ارزشمند بوده و قم همه تجربه های گذشته را در ۱۰۰ سال اخیر باز تولید کرده است.

 اعرافی همچنین نظام اسلامی را از ممیزات حوزه علمیه خواند و افزود: در این فهرست بلند از ممیزات حوزه، شاهد پیشرفت های عظیم سخت افزاری و نرم افزاری هستیم.

وی تصریح کرد: مدیریت حوزه های علمیه وظیفه خود می داند که راه و رسم اصیل برای پیشبرد اندیشه های اسلامی را تداوم ببخشد، در فصل اخیر از مدیریت حوزه های علمیه، شعار کلان «باز آفرین حوزه در فضای مجازی» شناخته شد.

مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: برای نخستین بار در درختواره رشته های حوزه که قریب به ۴۰۰ رشته و گرایش است، چند سند پیش بینی شد که در حوزه مباحث اخلاقی، فقهی و حقوقی مربوط به فضای مجازی قرار دارد.

آیت الله اعرافی یادآور شد: یکی از اضلاع مهم در آینده بشر، هوش مصنوعی است؛ دیگری مربوط به فضای مجازی بوده که امروز فرآیند انتخابات آن برای حوزه انجام می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها