موج
کدخبر : ۳۴۲۱۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342190

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین میاندشت خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین میاندشت از کشف 67 دستگاه ماینر قاچاق حین استخراج ارز دیجیتال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ علی مرشد فریدنی اظهار داشت: 67 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 6 میلیارد و700 میلیون ریال حین استخراج ارز در شهرستان بوئین میاندشت کشف شد.

وی افزود: یک گروه از ماموران پلیس آگاهی شهرستان بوئین میاندشت پس از هماهنگی قضائی از محل مذکور بازدید کردند که در نتیجه 67 دستگاه ماینر که به صورت غیر مجاز با تجهیز کابل های شبکه برق شهری در حال استخراج ارز دیجیتال بودند کشف شد.

سرهنگ فریدنی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه ها توسط کارشناسان مربوطه 6 میلیارد و 700 میلیون ریال اعلام شده است، تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین میاندشت در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی و کارگاهی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی با این دستگاه ها می کنند که پلیس برخورد قانونی با این گونه افراد را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها