موج
کدخبر : ۳۴۱۳۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341339

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج:

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: به دنبال توسعه ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، تاریخی و گردشگری شهر کرج برای تعالی کلانشهر کرج هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، ، رحیم خستو پیش از ظهر سه شنبه در مراسم انعقاد تفاهنامه میان مدیریت شهری کرج، پردیس کشاورزی دانشگاه و منابع طبیعی دانشگاه تهران و میراث فرهنگی استان البرز که با موضوع ساماندهی و بهسازی خدمات متقابل در حیطه فرهنگی و اجتماعی میان این سه نهاد برگزار شد، اظهارداشت: این تفاهم نامه سه جانبه در راستای حفظ و احیای بافت ها و عناصر تاریخی فرهنگی، حفظ  و اشاعه هنرهای سنتی فاخر و صنایع دستی، توسعه گردشگری شهری و توسعه فرهنگی کلانشهر کرج منعقد شد.

این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج بر تشکیل کارگروه اجرایی برای اجرای هرچه بهتر این تفاهمنامه تاکید کرد و افزود: این سه نهاد هر کدام به نوعی جایگاه و ارزش و بار فرهنگ و هنر مدیریت شهر را به دوش می کشند اگر در کنار هم قرار بگیرند شهر کرج  پتانسیل های خوبی دارد که برای شهر و مردم موثر خواهد بود.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج به همکاری مدیریت شهری کرج در راه‌اندازی موزه کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: به دنبال توسعه ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، تاریخی و گردشگری شهر کرج برای تعالی کلانشهر کرج هستیم.

وی با اشاره به همکاری مدیریت شهری کرج برای توسعه ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهر، گفت: شهرداری طی سال‌های اخیر احیای فضای سبز کاخ مروارید را در دستور کار قرار داد و کاری ارزشمند انجام شد ان شالله با اتمام بیماری کرونا ویروس مردم بتوانند از فضای سبز ویژه کاخ مروارید بهره مند شوند.

نایب رئیس شورای شهر کرج به  ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر می‌تواند به توسعه گردشگری شهر کرج کمک کند.

خستوعنوان کرد: تعمیر و بازسازی بناهای تاریخی از جمله موزه جانورشناسی، ساختمان مارکوف، و ساختمان فرهنگ دانشجویی، همکاری در تکمیل باغ گیاه شناسی پردیس در اراضی دولت آباد، مشارکت در بهینه سازی فضای سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، تعمیر و بازسازی جداره‌های بیرون پردیس به ویژه در محله گلستان و همکاری با پردیس کشاورزی برای راه اندازی موزه کشاورزی و منابع طبیعی کشور از جمله تعهدات شهرداری در این تفاهمنامه بود.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج : متن این تفاهمنامه به دست یکی از اساتید برجسته هنر خوشنویسی شهر کرج به نام آقای مهری نوشته شده که اثر هنری و ماندگار منحصر به فردی برای سال های آینده خواهد بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها