موج
کدخبر : ۳۴۰۸۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340890

کیانوش عارفی تاکید کرد؛

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به افزایش سرعت باد دریا متلاطم خواهد بود لذا تردد شناورهای دریایی با احتیاط انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، با اعلام اینکه طی ساعات  امروز در برخی نقاط استان  تحت تاثیر سامانه مونسونی ناپایداری وضعیت جوی و دریایی  پیش بینی می شود، گفت: در مناطق دریایی دریای عمان وشرق تنگه هرمز (در محدوده سواحل  استان ) از سرعت باد جنوب شرقی سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد که توصیه می شود تردد شناورهای سبک با احتیاط صورت پذیرد.

وى افزود: به تدریج در ساعات ظهر از میزان تلاطم دریا کاسته شده، لکن مجددا از صبح دوشنبه شاهد وزش بادهای جنوب شرقی در این مناطق خواهیم بود.

عارفی با اشاره به افزایش ابر در اکثر نقاط استان ادامه داد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان از جمله ارتفاعات شرقی  و  همچنین برخی نقاط ساحلی دریای عمان رشد ابر، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.

 وی تاکید کرد: سامانه کم فشار در شرق دریای عمان تاثیر مستقیمی بر استان ما نخواهد داشت، لیکن توصیه می شود با توجه به ناایمن بودن دریای عمان از تردد دریایی شناورها به مناطق شرقی خودداری شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان تاکید کرد: این سامانه روز دوشنبه تضعیف خواهد شد.

وی در پایان ادامه داد: از لحاظ دمایی دمایی، از فردا در برخی نقاط استان  کاهش 1 تا 2 درجه ای دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها