موج
کدخبر : ۳۴۰۸۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340887

در کمیته فنی تکثیر و پرورش میگو استان مطرح شد:

رئیس اداره توسعه میگو هرمزگان، گفت: دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگو هرمزگان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کمیته فنی تکثیر و پرورش میگو استان با حضور رئیس گروه توسعه میگو شیلات استان، رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان ،معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان، نماینده ی پژوهشکده ی اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، نماینده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و جمعی از پرورش دهندگان و تکثیر کنندگان میگو در اداره کل شیلات استان برگزار شد.

در این جلسه رئیس گروه توسعه میگو شیلات هرمزگان با اشاره به دست آورده های صنعت تکثیر و پرورش میگو برای استان هرمزگان از جمله رونق و جهش تولید،ارز آوری،اشتغال زایی و ... گفت: برای تدام این مسیر و همچنین ارتقای بیش از پیش دست آوردهای آبزی پروری به ویژه در حوزه میگو نیازمند حمایت و یاری همه مسئولان استان و همت مضاعف بخش خصوصی هستیم.

علی اکبر مجاز آغاز دوره دوم ذخیره سازی در در سایت های پرورش میگو استان را ملزم به رعایت دستورالعمل ها ی ابلاغی و استحصال شرایط فنی لازم خواند و گفت: احراز این شرایط بسیار حائز اهمیت است چراکه می تواند در صورت  عدم تحقق منجر به خسارت شود.

رئیس اداره توسعه میگو گفت: خوشبختانه با توجه به وجود لارو مورد نیاز در استان هرمزگان ،در سال جاری نیازی به واردات بچه میگو از دیگر استان ها نخواهیم داشت.

مجاز  مجتمع‌های پرورش میگوی تیاب جنوبی و شمالی، سایه خوش، مقام، هنگام، دوستکو، کولغان، شور اول و دوم سیریک و یکدار شرقی و غربی،گزی میانی و غربی را از اهم مجتمع های پرورش میگو استان خواند.

 

رئیس گروه توسعه میگو شیلات استان گفت : اهمیت آبزی پروری در حفاظت از زیست دریایی برای نسل آینده، ارز آوری، رونق تولید  و اشتغال زایی به خوبی مشخص است به طوری که در حال حاضر استان را با همت صورت گرفته توانسته به قطب تولیدات شیلاتی کشور تبدیل کند .

علی اکبر مجاز افزود: با توجه به ساحل و دریای گسترده و همچنین شرایط آب و هوایی استان هرمزگان، شرایط برای کشت و پرورش انواع آبزیان بویژه ماهی و میگو از سال‌های قبل فراهم شده است و هر سال بر این ظرفیت برای رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی افزوده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها