موج
کدخبر : ۳۴۰۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340694

ایمان زارعی:

مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: شیوع کرونا و ترس از ابتلاء به کرونا از مهم‌ترین دلایل کاهش به مراکز انتقال خون است و در حال حاضر مراکزذبا کاهش ذخایر خون روبرو شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایمان زارعی مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: شیوع کرونا و ترس از ابتلاء به کرونا از مهم‌ترین دلایل کاهش به مراکز انتقال خون است و در حال حاضر مراکزبا کاهش ذخایر خون روبرو شدند.

به گفته زارعی، همه دستگاه‌های خونگیری در پایگاه‌های انتقال خون استان به طور مستمر گند زدایی و ضد عفونی می‌شود و شهروندان در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

وی گفت: با ادامه این روند ذخایر خونی استان در چند روز اینده با کاهش روبه رو می‌شود و اکنون به همه گروه‌های خونی در استان نیاز است.

هرمزگان روزانه به طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه حدود دو هزار بیمار خاص در استان وجود دارد گفت: عمده مصرف خون در استان بیماران خاص، عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند.

زارعی گفت: پایگاه‌های انتقال خون در بندرعباس در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۷.۳۰ تا ۲۱ و پایگاه‌های انتقال خون بندرلنگه و میناب هم از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۳.۳۰ دقیقه اماده خدمات رسانی است.

در شهرستان قشم هم پایگاه‌های انتقال خون از ساعت ۱۷ تا ۲۰.۳۰ منتظر اهدا کنندگان خون است.

اهدا کنندگان هم می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی nobatdehi.ibto.ir در ساعت‌های مشخص خون اهدا کنند.

مردان هر سه ماه یکبار و بانوان هر چهار ماه یکبار می‌توانند خون را اهدا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها