موج
کدخبر : ۳۴۰۶۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340662

استاندار قم:

استاندار قم حضور خیرین و نیکوکاران در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: احساس تکلیف و انگیزه این خیرین در کمک به نیازمندان بسترهای حمایت از اقشار آسیب پذیر در قم را فراهم نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در دیدار با بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به اینکه مددجویان و اقشار آسیب پذیر به کمک این نهاد چشم دارند، اظهار کرد: کمیته امداد باید نسبت به افزایش مسئولیت حمایتی خود از حاشیه نشینان و ساکنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی تلاش کند.

استاندار قم با بیان وجود ظرفیت های معنوی، علما و مراجع گرانقدر در قم، افزود: این ظرفیت ها همدلی و انسجام عمومی، فضایی آرام برای خدمت به مردم فراهم کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مواسات و همدلی، همه استان بسیج شدند، ادامه داد: مدیریت استان برنامه های متعددی برای تکریم نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و نیز  قدردانی از  گروه های خدمات رسان در طرح مواسات اجرا نموده است.

استاندار قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرات آن در جامعه، تصریح کرد:  مدت زمان زیاد درگیری قم با این بیماری شرایطی ایجاد کرد که در پی آن افزایش جمعیت اقشار آسیب پذیر و نیز فشار بر اصناف و واحد های اقتصادی بود که لزوم مساعدت به این افراد را دوچندان نمود.

وی  دیگر تبعات شیوع کرونا در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم مقصد زیارتی بسیاری از گردشگران است که در ایام بحران کرونا بسیاری از صنوف خدماتی و واحد های گردشگری دچار رکورد و فشار اقتصادی شدند و در نتییجه آن شاخص های رفاه کاهش پیدا کرد.

استاندار قم همچنین به اهمیت کمک به نیازمندان و توانمند سازی آنها اشاره کرد و بیان داشت: افزایش اشتغال خانگی و تسهیلات جهت مددجویان کمیته امداد می تواند نقش مهمی در بهبود شرایط اقتصادی خانوار های تحت سرپرستی این نهاد داشته باشد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها