موج
کدخبر : ۳۳۹۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339811

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در دانشگاه‌ها سعی در بدست آوردن مدرک تحصیلی است در حالی که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نیروی انسانی متخصص تربیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در دیدار با مدیر کل، معاونین و جمعی از مسئولین این اداره کل که به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار گردید اظهار داشت: معمولا تحصیل کرده ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی دنبال پشت میز نشینی هستند و این مساله خود یک معضل است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: درکشور مشاغلی تعریف شده که شامل عناوین مختلفی است و همه علاقه دارند پست های مدیریتی و شغل های پشت میز نشینی داشته باشند در حالی که نیاز کشور به افراد متخصص و کاربلد است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی به گونه ای است که تمایل به کار اداری دارند و مهارت لازم برای کارهای تخصصی را ندارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان نمود: یکی از حلقه های مفقوده در حل اشتغال کشور آموزش های فنی و حرفه ای است در حالی که این آموزش ها جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده اند و دولت و مجلس برای این مهم باید اهتمام داشته باشند.

ذوالنوری عنوان کرد: معمولا از دانشگاه آدم ماهر و کاربلد بیرون نمی آید ولی افرادی که از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مهارت یاد می گیرند افراد موثر و کاربلد هستند و این افراد توان انجام کارهای مهارتی را دارند و توقع مدیریتی ندارند که این خاصیت فنی و حرفه ای است.

وی عنوان داشت: چون این افراد مهارت های کاربردی یاد گرفته اند مشغول به کار می شوند لذا ضرورت دارد آموزش های فنی و حرفه ای بسط و توسعه یابد.

ایشان در خاتمه عنوان نمود سهم آموزش های فنی وحرفه ای در لایحه بودجه باید پررنگ تر شود و این مساله باید بعنوان مطالبه جدی مسئولین فنی و حرفه ای و نمایندگان مردم باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها