موج
کدخبر : ۳۳۹۷۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339710

مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: طی چهارماهه اول امسال 241اظهارنامه صادراتی و وارداتی توسط اداره امور صادرات و واردات اداره کل استاندارد استان یزد، به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضا زارع بنادکوکی مدیرکل اداره استاندارد استان یزد که در جلسه ارزیابی عملکرد حوزه صادرات و واردات اداره کل سخن می گفت: ازمجموع گفته شده 123 اظهار نامه مربوط به کالاهای وارداتی و 118مورد مابقی را اظهار نامه های کالاهای صادراتی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: بیشترین اظهار نامه های وارداتی با مجموع 94 فقره مربوط به حوزه های صنایع ساختمان، شیمیایی و برق می باشد که حوزه های مکانیک، نساجی، غذایی و کشاورزی در مرتبه های بعدی قرار دارند.

این مسئول تصریح کرد:در تقسیم بندی دیگراظهار نامه های وارداتی به دوگروه تقسیم می شوند که از مجموع 123 مورد،49 اظهار نامه مربوط به اقلام مشمول استاندارد اجباری و مابقی مربوط به تعیین ماهیت  کالا می باشند.

 مدیرکل اداره استاندارد استان یزد در خصوص محل آزمون های تعیین ماهیت کالاهای وارداتی افزود: بخشی ازاین آزمون ها در آزمایشگاه های اداره کل و توسط همکاران انجام می شود و بخش دیگر توسط آزمایشگاه های همکار استانی و کشوری  انجام می شود که در حالت دوم جای نظارت اداره کل کماکان محفوظ است.

زارع در پایان در خصوص هم راستایی استاندارد یزد با شعار جهش تولید گفت: با توجه به اعتقاد راسخ کارکنان استاندارد یزد مبنی بر ایجاد تسهیلات برای واحدهای تولیدی  به منظور افزایش رونق تولید و اهمیت به جهش تولید، اخذ تعهدهای وارداتی،  مبنای اعتماد به تمامی تولید کنندگان، وارد کنندگان و هم استانی های  عزیز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها