موج
کدخبر : ۳۳۹۳۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339392

با پیگیری مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

امید قادری از ثبت مجدد بیمارستان مسیح کرمانشاه در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: در جلسه شورای ثبت وزارت میراث فرهنگی کشور پرونده بیمارستان مسیح مرادیان موردبحث و بررسی قرار گرفت و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اعلام خبر ثبت ملی بیمارستان مسیح کرمانشاه، اعلام داشت: بنای ارزشمند بیمارستان مسیح کرمانشاه به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های تاریخی کشور پیش‌ازاین نیز به ثبت رسیده بود که با درخواست مالک و رأی دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی کشور خارج‌شده بود.

وی ادامه داد: به دنبال تعرضاتی که در سالیان اخیر نسبت به این بنا شکل گرفت که آخرین مورد آن آتش‌سوزی عمدی در شب چهارشنبه‌سوری سال ۹۸ بود، با توجه به درخواست‌هایی متعدد مردم و دوستداران و فعالین میراث فرهنگی و نیز احتمال تخریب بنا، بررسی ثبت مجدد این بیمارستان تاریخی مجدداً در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

قادری ضمن تقدیر از حمایت‌های دستگاه قضایی استان، پیگیری‌های معاونت میراث فرهنگی و کارشناسان ثبت اداره کل، تصریح کرد: ثبت ملی این بنا به این لحاظ ارزشمند است که می‌توان در راستای حفظ شرایط موجود و جلوگیری از تخریب آن از اقدامات قانونی بهره برد.

او با اعلام اینکه سعی ما بر این است تا در سال جاری اعتباراتی برای مرمت اضطراری این بنا لحاظ گردد، گفت: در صورت همکاری و مشارکت مالک بنا آمادگی برای مرمت و ساماندهی آن وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه، همچنین یادآور شد: در صورت درخواست مالک بنا ما آماده اعطای مجوزهای لازم برای استفاده از این بنا در راستای طرح‌های گردشگری و فرهنگی و حتی پرداخت تسهیلات هستیم.

قادری قرار گرفتن مجدد بنای بیمارستان مسیح کرمانشاه شاخص را در فهرست میراث ملی کشور را پیگیری‌های دلسوزانه دغدغه مندان میراث فرهنگی استان کرمانشاه دانست و ابراز امیدواری کرد: بتوان با همکاری خانواده زنده‌یاد دکتر مرادیان هرچه سریع‌تر اقدام به ساماندهی و مرمت این بنا نمود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها