موج
کدخبر : ۳۳۹۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339256

اولین جشنواره سالیانه عدلیه و رسانه استان یزد را در سه بخش اصلی، رسانه و ویژه (فضای مجازی) با هدف ایجاد یک رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای دستگاه قضایی استان یزد برگزار می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری استان یزد این جشنواره با توجه به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند باید برای انعکاس حجم سنگین کارهائی که در دستگاه قضائی انجام می گیرد، از شیوه های جدید و جذاب اطلاع رسانی و تبلیغی استفاده شود، آغاز به کار کرده است.

این روابط عمومی اعلام کرد: همچنین برای پاسخ به دغدغه های ریاست قوه قضائیه و  با بهره گیری از رهنمودها و پیشنهادات رئیس کل دادگستری استان یزد در موضوع اطلاع رسانی از عملکرد و معرفی فعالیت های دستگاه قضایی و اگاهی بخشی به مردم به ویژه در بحث پیشگیری از وقوع جرم وکاهش مراجعات مردمی به مراجع قضایی، نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی استان یزد را برگزار نماید.

لذا اولین جشنواره سالیانه عدلیه و رسانه استان یزد را در سه بخش اصلی، رسانه  و ویژه (فضای مجازی) با هدف ایجاد یک رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای دستگاه قضا استان، ایجاد زمینه آموزش و بالا بردن آگاهی های حقوقی و قانونی مردم،تلاش برای ارتقاء سطح علمی و حرفه ای اصحاب رسانه در استان یزد،کشف و شناسایی استعدادها و ظرفیت های خبری و رسانه ای استان، حمایت از خبرنگاران، روزنامه نگاران و نویسندگان حوزه قضایی، فعال سازی  رسانه ها و استفاده بهینه از فرصت های رسانه ای و در نهایت شورآفرینی و ایجاد رقابت در بین اصحاب رسانه برگزار می گردد.

 دبیرخانه جشنواره از کلیه روزنامه نگاران، نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان و رسانه های استان اعم از نشریات مکتوب، پایگاه های خبری، سرپرستی نشریات سراسری، نمایندگان خبرگزاری های و فعالین فضای مجازی در این استان برای شرکت در اولین جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد دعوت به عمل می آورد.

گفتنی است: بخش های اصلی جشنواره شامل خبر و گزارش خبری، گزارش تحلیل و توصیفی، مصاحبه، یادداشت و مقاله و گزارش تصویری است.

آثار ارائه‌شده در این بخش می‌بایست در فاصله زمانی اول تیرماه 1399 لغایت اول خرداد ماه 1400 در یکی از خبرگزاری های(دارای دفتر نمایندگی در استان)، پایگاه های خبری استان(دارای مجوز فعالیت)،مطبوعات محلی(روزنامه، هفته نامه، ماه نامه، فصل نامه) و مطبوعات سراسری (دارای دفتر نمایندگی) منتشرشده باشد.

نام نگارنده می بایست در اثر درج شده باشد و در صورتی که مطلب با نام مستعار چاپ شده باشد، برای هر اثر به صورت جداگانه تاییدیه مدیر رسانه الزامی است.

در صورت انتخاب یک اثر مشترک و گروهی به عنوان اثر برگزیده توسط هیئت داوران، گروه تولیدی به عنوان برنده اعلام شده و تنها یک جایزه به آنها تعلق می گیرد.

هر متقاضی می تواند حداکثر 8 اثر را در موضوعات مختلف ارسال کند. از ارسال آثار اضافی به دبیرخانه خودداری فرمایید. آثار اضافی به صورت تصادفی توسط دبیرخانه جشنواره حذف خواهد شد.

داوری آثار توسط اساتید برجسته رشته های روزنامه نگاری ، علوم ارتباطات و حقوق انجام خواهد شد که نام نفرات طبق زمان بندی جشنواره اعلام خواهد شد.شرکت کنندگان باید آثار خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و آثار ارسال شده پس از جشنواره عودت داده نمی شود. دبیرخانه جشنواره مجاز به چاپ آثار برتر می باشد.

لازم به ذکر است: در بخش عکس، عکس‌ها می بایست با فرمت jpeg و ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند.در این بخش حداقل باید 8 عکس در قالب یک گزارش تصویری ارسال شود.

بخش ویژه جشنواره در زمینه اطلاع رسانی ها و فرهنگ سازی در حوزه فعالیت ها و اهداف دستگاه قضا استان یزد در شبکه های مجازی، پیام رسان های داخلی و تولیدات رسانه ای فراگیر اجتماعی با محوریت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار می شود. شرکت برای عموم در این بخش آزاد است و قالبهای بخش ویژه جشنواره اینفوگرافی، پادکست،طرح های گرافیکی(پوستر- تصویر) و  کلیپ های کوتاه(پویانمایی- موشن گرافی) است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها