موج
کدخبر : ۳۳۸۸۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338865

در جهت طرح اقدام ملی تامین مسکن؛

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد گفت: سهمیه بنیاد مسکن برای ساخت واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کل کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در طی ماه های گذشته از طرف وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح اقدام ملی تامین مسکن را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده و سهمیه بنیاد مسکن برای ساخت این واحد‌ها ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کل کشور است. 

قربانیان افزود: در ارزیابی‌های صورت گرفته تمامی شهر‌ها از لحاظ کمی و کیفی در استان یزد بررسی شده و تا به امروز هفده شهر برای ساخت این واحد‌ها مشخص و به بنیاد مسکن ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه استان در مرحله اول، یکهزار و ۳۰۵ واحد در نظر گرفته شده است، گفت: تاکنون بالغ بر ۲۷۰ نفر از متقاضیان تعیین تکلیف شده که امیدواریم با همکاری و تعامل با اداره کل راه و شهرسازی و بررسی موانع موجود، سایر متقاضیان  ثبت نامی مراحل بعدی هم تعیین تکلیف شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اضافه نمود: در طرح اقدام ملّی مسکن سهمیه شهر‌ها بر اساس نتایج حاصل از بررسی و مطالعات آماری و جمعیتی شهرها در نظر گرفته شده و همچنین متراژ واحد‌ها به طورمیانگین ۸۵ متر پیش بینی که ساخت واحدها در ۴ شهر اردکان، تفت، شاهدیه و میبد بصورت آپارتمانی و در سیزده شهر دیگر استان بصورت ویلایی می باشد. وی اظهار امیدواری کرد که در بحث زمانبندی ساخت واحدها بتوانیم ان شاا... مقدمات اقدامات اجرایی واحدهای ویلایی وآپارتمانی را هر چه سریع تر آغاز کنیم.  

قربانیان تصریح کرد: در طول این مدت ضمن برگزاری جلسات متعدد با اداره کل راه و شهرسازی و همچنین استانداری و ادارات ذیربط گفت: طرح اقدام ملی مسکن شامل تأمین زمین، عقد قرارداد، پیگیری احداث واحدهای مسکونی و واگذاری آن به مردم است و این کارها در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن استان قرار دارد و امیدواریم بر اساس شیوه نامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی  در ساخت و احداث واحدها با تخصیص و تأمین اعتبارات بانک‌ها و آورده‌های مردمی به نتیجه مطلوب که همان تأمین مسکن متقاضیان فاقد مسکن می باشد برسیم.

 وی ضمن تاکید بر این که متقاضیان ثبت‌نام کننده طرح اقدام ملی می بایست شرایط پرداخت اقساط وام مسکن و همچنین توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن را دارا باشند ، گفت: انتظار می‌رود تا کسانی در این طرح ثبت نام کنند که شرایط پرداخت تسهیلات مسکن را داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: میزان اقساط پرداختی نیز بسته به رقم تسهیلات متفاوت خواهد بود که در این زمینه نیز باید متقاضیان شرایط اقساط بانک مسکن را مدنظر قرار دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: تسهیلات طرح ملی مسکن در قالب تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود که متقاضیان دارای زمین می‌توانند به صورت انفرادی تسهیلات بگیرند و شروع به ساخت خانه کرده و اگر متقاضی زمین برای ساخت و ساز نداشته باشد تسهیلات ساخت در زمین‌های دولتی که به طرح ملی مسکن سپرده شده در اختیار انبوه‌سازان دارای صلاحیت قرار می‌گیرد.

قربانیان با بیان اینکه تسهیلات طرح اقدام ملّی مسکن متناسب با موقعیت و محل پروژه تغییر می‌کند گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات در نظر گرفته شده در استان ۱۰۰ میلیون تومان که سود سالانه این تسهیلات با نرخ مصوب بانک مرکزی و بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال  و متناسب با پیشرفت فیزیکی و در 5 مرحله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در پایان به تفاوت این طرح با طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در این طرح تمامی واحد‌ها در قالب مشارکت متقاضیان و سازندگان در زمین‌های واقع در محدوده شهر‌ها با امکانات زیرساختی و روبنایی ساخته می‌شود و در نتیجه سعی بر این شده است که مشکلاتی که در برخی از پروژه‌های مسکن مهر برای متقاضیان ایجاد شده بود در این طرح برطرف شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها