موج
کدخبر : ۳۳۸۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338594

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگانگفت: صید ماهی شیر به روش گوشگیر از 25 مرداد تا 25 مهر ماه در آبهای استان هرمزگان ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  ابراهیم عالی زاده سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان،ضمن اعلام ممنوعیت صید  ماهی شیر به روش گوشگیر از 25مرداد  تا 25 مهر ماه در آبهای استان هرمزگان گفت: این ممنوعیت صید پیرو تاکیدات معاونت صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران و با توجه به عضویت ایران در کمیسیون منطقه ای شیلاتی " Recofi"  و بر اساس  مصوبات دهمین اجلاس این کمیسیون  به مدت دو  ماه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان برای کلیه کشورهای عضو ممنوع  شده است..

 وی با بیان اینکه رعایت ممنوعیت های صید و فصول صید از سوی جامعه شیلاتی نقش مهمی در حفظ ذخایر آبزیان دارد از صیادان خواست تا همکاری لازم و پرهیز از صید این گونه ارزشمند را در زمان یاد شده را داشته باشند.

عالی زاده تصریح کرد: کمیسیون منطقه ای شیلاتی ( RECOFI ) یکی ازسازمان های مدیریت شیلاتی منطقه ای است که از سال ۲۰۰۱ میلادی با هدف حفاظت ، مدیریت و بهره برداری صحیح و اصولی ازرذخایرآبزی منطقه خلیج فارس و دریای عمان ذیل ماده ۱۴ اساسنامه سازمان فائو تاسیس و کشورهای منطقه ازجمله ایران ازهمان ابتدا به عضویت رسمی آن درآمدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها