موج
کدخبر : ۳۳۸۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338193

دادستان کرمانشاه:

شهرام کرمی گفت: هر نوع قدرت‌نمایی یا رفتاری که باعث هراس شهروندان و تهدید امنیت عمومی شود، ازنظر قانون‌گذار جرم بوده و با آن با شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه به تشریح مجازات تعیین‌شده در قانون برای قدرت‌نمایی در ملاء عام و هراس‌انگیزی در جامعه پرداخت و ابراز داشت: هر نوع قدرت‌نمایی یا رفتاری که باعث هراس شهروندان و تهدید امنیت عمومی شود، ازنظر قانون‌گذار جرم بوده و با آن با شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌شود.

کرمی اظهار کرد: گاها شاهدیم شخص یا اشخاصی با توسل به‌زور، تهدید و در دست داشتن اسلحه در معابر و خیابان‌ها با ایجاد سروصدا و مزاحمت، رفت‌وآمد مردم را دچار اختلال کرده و یا موجب ایجاد هراس و تهدید شهروندان می‌شوند.

کرمی تصریح کرد: این نوع از رفتارها جزو مواردی است که قانون‌گذار مجازات سنگینی برای آن در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: در ماده ۶۱۷ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ مطرح‌شده که هر کس به‌وسیله چاقو یا هر نوع سلاح دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند و یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد و یا باکسی گلاویز شود، درصورتی‌که از مصادیق محارب نباشد، به حبس از شش ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین در ماده ۶۱۸ این قانون عنوان‌شده که هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف و یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی شود، یا مردم را از کسب‌وکار باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

کرمی به دیگر مجازات تعیین‌شده در قانون اساسی برای قدرت‌نمایی اشخاص اشاره کرد و افزود: در ماده ۶۱۹ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ آمده که هر کس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا زنان شود و یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند، به حبس از دو تا شش ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها