English

دادستان کرمانشاه:

قانون با تهدید امنیت عمومی به شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌کند

شهرام کرمی گفت: هر نوع قدرت‌نمایی یا رفتاری که باعث هراس شهروندان و تهدید امنیت عمومی شود، ازنظر قانون‌گذار جرم بوده و با آن با شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌شود.

قانون با تهدید امنیت عمومی به شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌کند

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان کرمانشاه به تشریح مجازات تعیین‌شده در قانون برای قدرت‌نمایی در ملاء عام و هراس‌انگیزی در جامعه پرداخت و ابراز داشت: هر نوع قدرت‌نمایی یا رفتاری که باعث هراس شهروندان و تهدید امنیت عمومی شود، ازنظر قانون‌گذار جرم بوده و با آن با شدیدترین شکل ممکن برخورد می‌شود.

کرمی اظهار کرد: گاها شاهدیم شخص یا اشخاصی با توسل به‌زور، تهدید و در دست داشتن اسلحه در معابر و خیابان‌ها با ایجاد سروصدا و مزاحمت، رفت‌وآمد مردم را دچار اختلال کرده و یا موجب ایجاد هراس و تهدید شهروندان می‌شوند.

کرمی تصریح کرد: این نوع از رفتارها جزو مواردی است که قانون‌گذار مجازات سنگینی برای آن در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: در ماده ۶۱۷ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ مطرح‌شده که هر کس به‌وسیله چاقو یا هر نوع سلاح دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند و یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد و یا باکسی گلاویز شود، درصورتی‌که از مصادیق محارب نباشد، به حبس از شش ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین در ماده ۶۱۸ این قانون عنوان‌شده که هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف و یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی شود، یا مردم را از کسب‌وکار باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

کرمی به دیگر مجازات تعیین‌شده در قانون اساسی برای قدرت‌نمایی اشخاص اشاره کرد و افزود: در ماده ۶۱۹ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ آمده که هر کس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا زنان شود و یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند، به حبس از دو تا شش ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه