موج
کدخبر : ۳۳۷۹۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337949

رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز از کشت گندم، جو و گلزا در 18هزار هکتار از اراضی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سید مجید موسوی در در خصوص وضعیت کشت محصول گندم در استان البرز گفت: سطح کشت ابلاغی گندم در سال زراعی ۹۹-۹۸ بالغ بر ۱۰ هزار و ۳۵۰ هکتار بوده که سطح سبز محقق شده ۱۰ هزار و ۶۶۰ هکتار (۱۱۰ هزار و ۹۰ هکتارآبی و ۵۷۰ هکتار دیم) در شش شهرستان استان البرز است و  ۱۰۲ درصد پیشرفت فیزیکی را نشان می دهد.

موسوی افزود: در سال زراعی جاری هزار و ۳۰۰ تن بذر اصلاح شده و شش هزار و ۵۸۴ تن کود پایه و سرک در استان توزیع شده است.

وی اظهار کرد: عملیات مبارزه با علف هرز در هشت هزار و نه هکتار از اراضی آبی و ۳۵ هکتار از اراضی دیم و مبارزه با آفات در ۱۳ هزار و ۵۳۲ هکتار (بعضی از مزارع دوبار) انجام شده است و در سطح پنج هزار و ۶۵۸ هکتار از اراضی استان نیز تغذیه تکمیلی (کودهای ماکرو و میکرو) انجام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به تزریق ادوات جدید به ناوگان مکانیزاسیون سطح کشت البرز گفت: سطح کشت کاملا مکانیزه استان به ۸۵ درصد افزایش یافته است.

موسوی افزود: ۱۲ اکیپ برداشت بر فعالیت ۶۱ دستگاه کمباین فعال از نیمه خرداد تا ۲۴ تیر ماه نظارت داشت که در این بازه زمانی از ۹ هزار و ۷۹۵ هکتار برداشت شده است و نظارت فنی بر این اقدامات انجام شد.

وی در خصوص خرید تضمینی از کشاورزان گفت: در پنج مرکز خرید دولتی بالغ بر سه هزارو ۴۳۵ تن و در ۹ مرکز خرید توافقی بالغ بر ۲۳ هزار و ۳۰۳ تن گندم، هزار و ۳۳۸ تن بذر با قیمت تضمینی ۲۵ هزار ریال و قیمت توافقی ۲۶ هزار و ۸۰۰ تا ۲۷ هزار ریال و قیمت گندم بذری در طبقه گواهی شده ۱۰ درصد بالاتر از قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

موسوی افزود: سطح کشت ابلاغی جو برای سالجاری استان توسط دفتر گندم و محصولات اساسی هشت هزار و ۱۰ هکتار بوده که سطح سبز بالغ بر شش هزار و ۷۲۴ هکتار در پنج شهرستان استان البرز محقق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها