موج
کدخبر : ۳۳۷۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337444

مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: شیوع بیماری کرونا باعث کاهش مراجعه کنندگان به مراکز اهدای خون شده است که ادامه این روند منجر به کاهش ذخایر خونی استان می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایمان زارعی مدیرکل انتقال خون هرمزگان ضمن بیان اینکه: شمار مراجعه کنندگان خون به مراکز اهدای خون کاهش یافته است، گفت: شیوع کرونا و ترس از آلودگی از مهمترین دلایل کاهش به مراکز انتقال خون است و در حال حاضر مراکز با کاهش ذخایر خون روبرو شدند.

زارعی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های خونگیری در پایگاه‌های انتقال خون استان به طور مستمر ضد عفونی می‌شود و شهروندان در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند، افزود: با ادامه این روند ذخایر خونی استان در چند روز آینده با کاهش رو به رو می‌شود و اکنون به همه گروه‌های خونی در استان نیاز است

وی تصریح کرد: هرمزگان روزانه به طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه حدود دو هزار بیمار خاص در استان وجود دارد، گفت: عمده مصرف خون در استان بیماران خاص، عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند.

زارعی گفت: پایگاه‌های انتقال خون در بندرعباس در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۷.۳۰ تا ۲۱ و پایگاه‌های انتقال خون بندرلنگه و میناب هم از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ دقیقه آماده خدمات رسانی است.

در شهرستان قشم هم پایگاه‌های انتقال خون از ساعت ۱۷ تا ۲۰:۳۰ منتظر اهدا کنندگان خون است.

اهدا کنندگان هم می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی nobatdehi.ibto.ir در ساعت‌های مشخص خون اهدا کنند.

مردان هر سه ماه یکبار و بانوان هر چهار ماه یکبار می‌توانند خون را اهدا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها