موج
کدخبر : ۳۳۷۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337255

با همکاری مجموعه دستگاه قضایی و دادگستری کل استان هرمزگان، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم نقص پروتکل های بهداشتی در راستای مقابله جدی با کرونا در هرمزگان، راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نیروی انتظامی، بازرسان بهداشت و درمان، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در صورت مشاهده تخلفات از جمله برگزاری مراسمات عروسی و عزا و هرگونه تجمع و همچنین عدم رعایت و نقص دستورالعمل های بهداشتی، پرونده را به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهند و این پرونده ها به سرعت و خارج از نوبت رسیدگی و مطابق قانون با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

 مردم نیز در صورت مشاهده تجمعات، برگزاری مراسم عروسی و عزا و نقص و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، نسبت به ارائه گزارش به نیروی انتظامی اقدام و نیروی انتظامی با تشکیل پرونده برای متخلفان آنان را به دستگاه قضا معرفی خواهد کرد.

 آزمون های سراسری پیش‌رو از جمله آزمون دکتری، کارشناسی ارشد، کنکور سراسری و فنی و حرفه ای، با اتخاذ تدابیر مناسب در همه شهرستان‌های استان هرمزگان برگزار می شود.

 برای کاهش تجمع در هر شهرستان چندین نقطه و مکان برای برگزاری آزمون آماده و تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری باید به صورت دقیق در هنگام برگزاری این آزمون ها رعایت شود.

 دانشگاه علوم پزشکی استان موظف است پاسخ تست مثبت افراد مبتلا به کرونا را سریعاً به محل کار و خانواده آنها اعلام کند تا اصول قرنطینه و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری در خصوص این افراد به شکل مناسب انجام شود.* 

 مرخصی کارکنان صنایع، بنگاه‌ها، ادارات و سازمان ها با ارائه گزارش تست مثبت کرونا و تایید علائم بالینی از سوی پزشک معتمد مورد تایید خواهد بود.

 در تمامی محیط‌های کار استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجباری است و در صورتی که تعداد زیادی از کارکنان یک بنگاه اقتصادی و تولیدی، دستگاه اجرایی و سازمان به کرونا مبتلا شوند، مدیر آن مجموعه در این خصوص مسئولیت جدی دارد و باید پاسخگو باشد.

 در تمامی مکان‌ها به ویژه محل های ارائه خدمات عمومی، رعایت اصول فاصله گذاری، بهداشتی و استفاده از ماسک با نظارت دقیق و جدی بازرسین باید انجام شود.

 ارائه خدمات در مراکز شماره گذاری پلاک خودرو به صورت زوج و فرد انجام می‌شود تا تجمع در این محل ها کاهش یابد.

تمامی محدودیت های مقابله با کرونا که در هفته گذشته در استان اجرایی شد، مدت یک هفته دیگر نیز تمدید و اعمال می شود.

فرهنگ استفاده از ماسک باید بسیار بیشتر در جامعه ترویج یابد و همه از ماسک استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها