موج
کدخبر : ۳۳۶۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336711

احمد محمودی خبر داد؛

فرماندار بشاگرد گفت: طرح پایلوت ایجاد بهکده در راستای الگوسازی روستاها در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در دستور کار ستاد توسعه شهرستان بشاگرد قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد محمودی فرماندار شهرستان بشاگرد در جلسه ستاد توسعه شهرستان بشاگرد اظهار داشت: با توجه به استقبال مردم روستاهای گروغ و‌ اهون این روستاها به عنوان روستاهای پایلوت جهت ایجاد بهکده در شهرستان بشاگرد انتخاب شد.

وی افزود: طراحی و اجرای برنامه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به صورت متمرکز و هدفمند و در راستای پیشرفت اقتصادی و کاهش آسیب های اجتماعی به صورت همزمان، چارچوب کلی طرح سبا و ایجاد بهکده می باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بشاگرد یکی از ۳۱ شهرستان هدف توسعه در کشور انتخاب شده است خاطر نشان کرد: این طرح نیز در راستای توسعه شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور اجرا می شود.

فرماندار بشاگرد تاکید کرد: در مرحله مطالعاتی می بایست پیوست های فرهنگی و اجتماعی طرح نیز در نظر گرفته شود تا روستاهای هدف تبدیل به یک الگو برای سایر مناطق شود.

نماینده و مدیر اجرایی طرح سبا(سازمان بهره برداری اقتصادی) نیز در این نشست عنوان داشت: پیشرفت و توسعه اقتصادی و رفع آسیب های اجتماعی کل شهرستان بشاگرد هدف نهایی این طرح است که در گام اول روستاهای گروغ و اهون به عنوان روستاهای الگو انتخاب شدند.

حسینی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی منطقه موجب ارتقاء توسعه پایدار منطقه می شود و باید این ظرفیت ها شناسایی و در مسیر مناسب فعال و بالفعل شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این طرح از جنبه های مختلف علمی در زمینه های روان شناسی، جامعه شناسی، اقتصادی و الگوی های متناسب اسلامی با توجه به ظرفیت های بومی منطقه بهره گیری و‌ به اجرا گذاشته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها