موج
کدخبر : ۳۳۶۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336076

محمد امین فرشی اظهار کرد: استان البرز در بسیاری از بخش های تولید پوشاک نه تنها تامین کننده نیاز استان است، بلکه در سطح ملی نیز به ارائه خدمات در این حوزه می پردازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، فرشی با اشاره به شناسایی بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی و صنفی در حوزه پوشاک در استان البرز افزود: عملکرد خوشه پوشاک البرز موجب شده تا این بخش در روز صنعت و معدن به عنوان خوشه برتر پوشاک برتر کشور انتخاب شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با بیان اینکه هدف ما ساماندهی و شناسایی فرصت و چالش های این بخش است، عنوان کرد: یکی از برنامه ها برای توسعه فعالیت خوشه پوشاک استان، ایجاد کنسرسیوم صادراتی با هدف ورود به بازارهای بین المللی است.

وی ادامه داد: در این رابطه، اقدام هایی انجام و در گام نخست صادرات پوشاک استان به کشورهای همسایه و حوزه آسیای میانه است، همچنین  یکی از برنامه های این کنسرسیوم، ایجاد یک برند مشترک بین ذینفعان خوشه پوشاک استان است.

فرشی گفت: طراحی پوشاک و توجه به بازارهای داخلی و خارجی از دیگر مواردی است که در این کنسرسیوم لحاظ می شود.

وی ادامه داد: ایجاد یک نام تجاری مشترک، شرکت در نمایشگاه ها و برگزاری تورهای داخلی و خارجی را با هدف آشنایی هر چه بیشتر صنعت پوشاک استان با متدهای روز و بازاریابی از دیگر برنامه هایی است که برای توسعه بخش پوشاک استان در دستور کار قراردهیم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با اشاره به ظرفیت های استان دربخش پوشاک خاطر نشان کرد: توانمندی های بخش پوشاک البرز موجب شده تا علاوه بر تامین نیاز استان، بخشی از نیاز کشور نیز توسط تولیدکنندگان البرزی در این بخش به صورت مستقیم و غیر مستقیم تامین می شود.

وی بیان کرد: حداقل ۱۰ برند پوشاک در استان داریم که برخی از این برندها، علاوه بر تامین بخشی از نیاز کشور به تعدادی از کشورها مانند عراق، ترکیه، افغانستان، آسیای میانه و اتحادیه اروپا صادرات دارند.

فرشی گفت: با توجه به اینکه صنایع زیادی در البرز در زمینه تولید پوشاک فعالیت می کنند، می توان این استان را پایتخت پوشاک کشور نامید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها