موج
کدخبر : ۳۳۵۳۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335388

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: قیمت گذاری عادلانه موجب ایجاد کمترین آسیب به جامعه مصرفی در التهابات خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در نشست بررسی مشکلات نظام قیمت گذاری محصولات صنایع غذایی با تاکید بر نقش قیمت گذاری عادلانه در حمایت از مصرف کننده و تولید کننده اظهار کرد: قیمت گذاری عادلانه موجب ایجاد کمترین آسیب به جامعه مصرفی در التهابات خواهد شد.همچنانکه می تواند با در نظر گرفتن سود منطقی، رشد و شکوفایی واحدهای تولیدی را نیز بدنبال داشته باشد. 

وی وضعیت مطلوب استان اصفهان در صنایع غذایی و آشامیدنی را مرهون تلاش و پشتکار فعالان این حوزه به همراه عواملی چون مرکزیت استان و مجاورت با رودخانه زاینده رود دانست.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره با قدمت صنایع غذایی و آشامیدنی استان و سهم آن در اشتغال، داشتن نگاه ویژه به این صنعت و واکاوی مسایل مبتلابه آن را ضروری دانست.

مسعود گلشیرازی در ادامه تشکیل کنسرسیوم را در کاهش هزینه های واحدهای کوچک و متوسط تولیدی و حضور آنها در عرصه رقابت موثر دانست و همچنین بر استفاده از تکنولوژی روز در صنایع مختلف تاکید نمود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه نظام قیمت گذاری موجود، سیستماتیک نبوده و در حقیقت سیستم چانه زنی است، ایجاد یک مدل قیمتی در قیمت¬گذاری و سیستمی شدن آن را ضروری دانست و بر در نظرگرفتن برند و کیفیت کالا در قیمت گذاری محصولات تاکید کرد.

پای تولید و صنعت اصفهان ایستاده ایم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ریشه مشکلات نظام قیمت گذاری محصولات صنایع غذایی را در رشد افسارگسیخته نقدینگی و به تبع آن تورم دانست و گفت: این در حالی است که نباید از فشارهای ناشی از تحریم و کرونا نیز غافل شد.

مهدی طغیانی افزود: تورم موجب کاهش قدرت خرید مردم شده که اثرات آن بویژه در حوزه موادغذایی، به واسطه پایین آمدن تیراژ تولید و پخش و همچنین افزایش هزینه تولید و توزیع ملموس می باشد.

وی برگزاری جلسات کارشناسی با حضور دولت و بخش خصوصی برای ایجاد انعطاف در این موضوع را مهم دانست و از همراهی و تعامل کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به حل این موضوع خبر داد.

طغیانی در ادامه با بیان اینکه صادرات صنایع غذایی ومحصولات کشاورزی دارای پیچیدگی است، افزود: دولت معتقد است به واسطه کمک در تامین مواد اولیه در این حوزه و ارایه ارز ترجیحی به تولید کننده، اجازه فروش آن با ارز آزاد را نمی دهد در صورتی که تولید کننده معتقد است بقیه اقلام خود برای تولید محصول را از طریق ارز آزاد تامین می نماید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، قیمت را تعیین کننده تخصیص منابع در علم اقتصاد دانست و تصریح کرد: سرکوب قیمت، موجب خروج منابع از بخش سرکوب شده خواهد شد.

طغیانی در ادامه بر ضرورت ایجاد برند ملی در اصفهان در حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی تاکید کرد و گفت: ما پای تولید و صنعت اصفهان ایستاده ایم و برای بازگشت اصفهان به جایگاه اصلی خود در این حوزه، از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها