موج
کدخبر : ۳۳۴۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334803

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان عنوان کرد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به افزایش ۳۰درصدی مصرف آب به تشریح وضعیت منابع آب استان، وضعیت مصرف و شرایط شرکت آب و فاضلاب پس از یکپارچه سازی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، به نقل از روابط عمومی آبفای استان همدان در اولین رو از هفته صرفه جویی در مصرف آب و انرژی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان و مدیرعامل آبفای استان همدان تشکیل شد، سید هادی حسینی بیدار، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان   به تشریح  وضعیت منابع آب استان، وضعیت مصرف و شرایط شرکت آب و فاضلاب پس از یکپارچه سازی پرداخت.

سید هادی حسینی بیدار عنوان کرد: ما طی سالهای گذشته با روش های مختلف موفق به کنترل مصرف آب در شهرهای استان شدیم که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش ۳۰درصدی مصرف در حال حاضر با بالاترین توان در حال تولید آب هستیم و در صورت ادامه مصرف به میزان حال حاضر احتمالا در ماه‌های پیش رو دچار کمبود آب در شبکه توزیع خواهیم شد. 
وی افزود: برخی از منابع تامین آب که در فصول غیر زراعی از آن بهره مند هستیم در حال حاضر از دسترس خارج است  و شرکت آب و فاضلاب برای پیگیری از کمبود آب پیگیر ایجاد و بهره مندی از منابع جدیدآب است.
مدیرعامل آبفای استان همدان ضمن تشریح راهکار های صرفه جویی در مصرف آب تنها راه عبور از بحران را مدیریت مصرف دانست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان نیز در شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: در نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی، اقدامات مهم و تاثیر‌گذاری در زمینه اصلاح الگوی مصرف انجام گرفته است. 
آیت اله شعبانی با اشاره به اینکه راه اصلاح الگوی مصرف، فرهنگ‌سازی و تدوین یک برنامه عملیاتی همگانی است افزود: تولید محتوای علمی و اقناع مردم در زمینه اصلاح الگوی مصرف و اطلاع‌رسانی آن کارساز خواهد بود.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها