موج
کدخبر : ۳۳۴۶۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334660

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به دستگیری های اخیر مواد فروشان اهار داشت: متاسفانه بیکاری تاثیر به سزایی به رو آوردن افراد به فروش ومصرف مواد مخدر داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار علی آزادی امروز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بیشترین میزان مواد مخدر کشف شده در این مدت مربوط به تریاک با 37 درصد، شیشه با 32 درصد، هروئین با 15 درصد و سایر انواع مواد مخدر 12 درصد است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: ماموران انتظامی استان کردستان در سه ماهه اول سال جاری موفق به کشف 475 کیلوگرم انواع مواد مخدر شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم.

وی اضافه کرد: در این ارتباط 645 نفر از سوداگران مواد مخدر نیز دستگیر شدند که 29 تن از آنان را قاچاقچیان عمده فروش مواد تشکیل می‌دهند و 31 درصد نیز در پوشش مشاغل کاذب است که این آمار نشان می‌دهد ایجاد اشتغال برای افراد باید یکی از اولویت‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان افزود: رنج سنی دستگیر شدگان مواد مخدر در این استان شامل 26 درصد 15 تا 30 سال، 45 درصد 35 تا 45 سال، 25 درصد 50 تا 60 سال و چهار درصد نیز 60 سال به بالا هستند.

وی با اشاره به اینکه 26 دستگاه و نهاد عضو این شورا هستند افزود: با وجود تلاش‌های مختلف و قابل قدردانی با توجه به آمار و ارقام مربوط به مواد مخدر هیچ کدام از دستگاه‌ها موفقیت قابل انتظاری نداشته و لازم است در راستای این موفقیت‌ها تلاش‌های گسترده‌تری را انجام دهند.

افزایش قیمت مواد مخدر در روزهای کرونایی

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان نیز در این نشست گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر در شهرستان سنندج با انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی موفق به  انهدام یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر شده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: با پدیدار شدن ویروس کرونا ونیز باورهای غلط در این زمینه قیمت مواد مخدر روند افزایشی داشته ولیکن ماموران زحمت کش این نیرو اقدام به کنترل کلیه مبادی ورودی مواد مخدر به استان کرده اند.

سرهنگ فرامرز شاکری یادآور شد: در سه ماه اول امسال 343 طرح در حوزه مبارزه با مواد مخدر شامل ارتقای امنیت اجتماعی، پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر، پاکسازی محیط پیرامونی مراکز آموزشی و دانشگاهی برگزار شده است.

وی یادآور شد: این پلیس با همکاری فرماندهی فرماندهی انتظامی کردستان و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در نظر دارد امسال انجام طرح‌های اطلاعاتی دایره فعالیت را بر قاچاقچیان تنگ‌تر کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها