موج
کدخبر : ۳۳۴۲۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334225

محسن فتحی:

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی از ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت خواست تا به ستادهای استانی مقابله با کرونا اختیارات بیشتری داده شود تا با تفویض اختیارات جدی تر با ویروس کرونا مقابله نمایند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محسن فتحی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا کردستان که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در مواجهه با ویروس کرونا با 2 دسته مردم عادی و بیماران مواجه هستیم که پیشگیری را باید مردم عادی استان بر اساس مصوبات ستاد کرونا انجام دهند و بیماران هم تحت نظر کادر پزشکی روند درمان خود را ادامه دهند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله با کرونا به قرارگاه ویژه استانی و شهرستانی نیازمندیم تا همه دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای دستورات ستاد مقابله با کرونا شوند.

وی با تأکید بر لزوم تأمین پرسنل و کادر درمان لازم برای مراکز درمانی استان، اضافه کرد: باید تامین نیروی لازم انجام شود تا فرسودگی کادر درمان در استان از این بیشتر نشود.

فتحی به نیاز مراکز درمانی استان به دستگاه‌های اکسیژن ساز به ویژه در بیمارستان‌های توحید و بعثت اشاره کرد و افزود: از لحاظ پرداخت کارانه‌ها دانشگاه علوم پزشکی کردستان از جمله دانشگاه‌هایی است که دیرکرد در پرداخت دارد و لذا خواستار تسریع در پرداخت این مبالغ هستیم تا انرژی به مجموعه درمان استان تزریق شود.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی به آمادگی سازمان انتقال خون استان برای تجهیز به دستگاه اهدا پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونا هم اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر 14 استان کشور این دستگاه را دارند و در استان کردستان نیز برای راه اندازی آن مشکلی وجود ندارد.

فتحی همچنین خواستار تفویض اختیارات به ستادهای استانی مقابله با کرونا در استان ها شد و افزود: باید برای کاهش بیماران در کنار کمک به روند بهبود آنان تلاش شود و این با آگاهی بخشی در سطح جامعه امکان پذیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها