موج
کدخبر : ۳۳۳۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333223

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز از بهره برداری جاده طالقان-هشتگرد با رفع نواقص ایمنی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، جعفر قزوینیان، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز ، در رابطه با آخرین وضعیت احداث جاده طالقان- هشتگرد ، گفت: اجرای این پروژه بنا به دلایلی طولانی شده است، که پیشرفت فیزیکی این پروژه با تغییر مسیر جذب اعتبارات پروژه از استانی به ملی نسبتا بهبود یافته است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز بیان کرد: در واقع در آبان ماه سال جاری شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

قزوینیان اظهار کرد: طالقان به هشتگرد در مسیر کوهستانی خاصی است که با ارتفاع زیادی که دارد، شرایط راه سازی در این منطقه سخت است و جزو پروژه‌های سخت کشور به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه بازدید وزیر راه از این پروژه انجام شد، ادامه داد: دستورات شورای فنی استان و وزارت خانه مورد بررسی قرار گرفت و طرح‌های ابلاغی و عقد قرار داد انجام شده که خوشبختانه تا به امروز پیشرفت پروژه خوب بوده است.

قزوینیان با بیان اینکه شرایط رانش برای بسیاری از مناطق وجود دارد، افزود: وجود رانش‌ها در شهرستان طالقان موجب شده تا این طرح بیش از گذشته مورد مطالعه قرار گیرد و با در نظر گرفتن تمام شرایط ایمنی پروژه آروزی دیرینه مردم در رابطه با افتتاح این پروژه محقق شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق یک پروژه راه نهایتا نیاز به گذراندن 4 سال دارد، افزود: عمده مشکلات ما در این پروژه مربوط به اعتبارات بود، چرا که در ابتدا مطالعات پروژه فوق به عنوان یک راه روستایی انجام شده بود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد: این پروژه سپس به عنوان راه فرعی مورط مطالعه قرار گرفت و مقرر شد اعتبارات استانی جذب کند که  در نهایت با توجه به اینکه استان توانایی پرداخت اعتبارات را نداشت پروژه را جزو پروژه‌های ملی تعریف کردیم و سعی شد تا اعتبارات ملی جذب پروژه شود.

وی با بیان اینکه مطالعات ابتدایی این پروژه از دهه 80 مطالعات آغاز شده و تا به امروز حدود 15 سال به طول انجامیده است، افزود: اما از زمانی که به عنوان پروژه ملی طراحی و تعریف شده است سه سال می‌گذرد و به امید خدا آبان ماه این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است در حال حاضر ورود به شهرستان طالقان که جزو استان البرز است باید از طریق استان قزوین انجام شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها