موج
کدخبر : ۳۳۳۰۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333003

ناصر عتباتی:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: طی سال گذشته با همت همکاران زحمت‌کش در مجموعه قضایی استان اردبیل به ۴۴۲ پرونده به صورت کامل رسیدگی شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل بعد از ظهر امروز در جلسه شورای قضایی استان اردبیل اظهار داشت: طی سال گذشته با همت همکاران زحمت‌کش در مجموعه قضایی استان اردبیل به ۴۴۲ پرونده به صورت کامل رسیدگی شد.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه افزود: هفته قوه قضایی فرصتی بسیار مغتنم برای انعکاس عملکرد و فعالیت‌های یک سال اخیر مجموعه قضایی استان اردبیل چراکه در آگاهی بخشی در عرصه حقوقی و قضایی به مردم نیز اثر خواهد داشت.

** باید برای افزایش دانش و اطلاعات حقوقی مردم تلاش کنیم

عتباتی با بیان اینکه جامعه ما از کمبود اطلاعات علمی در حوزه قضایی رنج می‌برد تصریح کرد: در حال حاضر در جامعه ما بسیاری از مردم به دلیل کمبود اطلاعات و دانش در عرصه حقوق و قضا در پرونده‌هایی همچون طلاق، مهریه و خرید و فروش املاک دچار سایر پرونده‌های دیگری هم پیرامون آن می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این خصوص بیان کرد: عدم اطلاع از مسائل حقوقی باعث بروز مشکلات فراوان و تشکیل پرونده های متعدد شده است که با بالا رفتن دانش حقوقی عموم مردم می توان به کاهش پرونده های قضایی کمک کرد.

** باید تولید و پخش برنامه‌های آموزش مسائل حقوقی در اولویت رسانه‌ها باشد

علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این جلسه اظهار کرد: باید تولید و پخش برنامه‌های آموزش مسائل حقوقی در اولویت رسانه‌ها باشد و نباید تنها در هفته قوه قضاییه به این فکر بیافتیم بلکه باید در تمامی اوقات برای این مهم اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی از آمادگی صدا و سیما برای تولید برنامه‌های فاخری در این حوزه خبر داد و گفت: صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز آمادگی دارد در حوزه قضایی و حقوقی با تولید و پخش برنامه‌های فاخری با مشارکت دادگستری استان برنامه‌های مختلفی را عملیاتی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها