موج
کدخبر : ۳۳۳۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333001

عضو شورای شهر یزد اعلام کرد؛

عضو شورای شهر یزد گفت: شورای اسلامی شهر یزد همواره در نظر داشته تا فضای فرهنگی بافت تاریخی را تقویت کند بنابراین با پیشنهاد حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی موافقت و برای ساخت پردیس سینمایی در بافت تاریخی اقدام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، ونوس عامری عضو کمیسیون فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر یزد افزود: این پردیس سینمایی دارای پنج سالن بزرگ و کوچک برای سینما و تئاتر و یک پارکینگ اختصاصی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ساخت این پردیس فرهنگی و هنری باعث حضور بیشتر گردشگران در بافت تاریخی می‌شود، اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت این مجموعه فرهنگی ظرف یک سال و نیم آینده انجام می‌شود.

عامری اظهار داشت: این پردیس سینمایی به صورت یک مجموعه هنری است که در زمینی با زیربنای ۶ هزار متر مربع واقع در بلوار بسیج، جنب آب انبار رستم گیو ساخته خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل شورای شهر یزد بدون اشاره به هزینه ساخت پردیس مورد نظر افزود: شورای اسلامی شهر یزد همواره در نظر داشته تا فضای فرهنگی بافت تاریخی یزد را تقویت کند، بنابراین با پیشنهاد حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی موافقت و برای ساخت این پردیس سینمایی در بافت تاریخی اقدام می‌شود.

بافت قدیم یزد به عنوان نخستین بافت تاریخی شهری ایران، ۱۸ تیر ۹۶ در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث بشری سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در شهر کراکوف لهستان به ثبت جهانی رسید تا آرزویی چندین ساله با تلاش و پشتکار جمعی به واقعیت تبدیل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها