موج
کدخبر : ۳۳۲۹۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332944

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: آبرسانی به 308 روستا با جمعیتی بالغ بر47 هزار نفر از طریق تانکر در استان اصفهان انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه آبرسانی به صورت سیار در روستاهای 22 شهرستان، انجام می گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر آب شرب سالم و بهداشتی حدود 308 روستا در استان اصفهان  با جمعیتی بالغ بر47 هزار نفر از طریق تانکر تامین می شود.

وی اعلام کرد: منابع محدود منجر شده که آب شرب برخی از روستاها به صورت سیار تامین شود، این در حالیست که درصدد هستیم با راه اندازی مجتمع های آبرسانی در نقاط مختلف استان بستر تامین پایدار آب شرب همه روستائیان مهیا گردد.

امینی با تاکید بر تامین پایدار آب شرب روستائیان خاطر نشان ساخت: هم اکنون بیش از927 روستا تحت پوشش شرکت آبفا استان اصفهان قرار دارد که از این رقم 300 روستا تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفته و آب شرب بیش از 627 روستا از طریق  منابع داخلی که در مجموع شامل 535 فقره چاه ،77 چشمه و35 قنات می باشد، تامین می شود .

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به اقلیم آب و هوایی شرق استان تصریح کرد: منابع آبی بسیار محدود در شرق استان موجب شده است که آب شرب 74 روستا در اردستان و 87 روستا در نایین به صورت سیار تامین گردد.

هاشم امینی احداث مجتمع های آبرسانی را یکی از راه های تامین پایدار آب شرب روستاییان برشمرد و خاطرنشان ساخت: مطالعه و اجرای  مجتمع آبرسانی کوهستان بهارستان با 18 روستا، مجتمع آبرسانی لای سیاه با 51 روستا در نایین، مجتمع آبرسانی برزاوند با 18 روستا، مجتمع همبرات با  26 روستا در اردستان، مجتمع آبرسانی کوهپایه با 29 روستا، مجتمع وردشت سمیرم با 52 روستا ، مجتمع آبرسانی 10 روستایی نخلستان خور و مجتمع آبرسانی 60 روستایی چشمه لنگان غرب استان و مجتمع آبرسانی 5 روستایی  علی عرب در چادگان با هدف تامین پایدار آب شرب روستاییان در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در پایان خاطر نشان ساخت: در روستاهای استان 846 مخزن با ظرفیت 128 هزار و 756 مترمکعب جهت تامین آب شرب روستاییان احداث گردیده و هم اکنون 231 هزار و 500 انشعاب آب  به مشترکین در روستاها واگذار شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها