موج
کدخبر : ۳۳۲۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332930

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از برداشتن تمامی محدودیت ها و نگرانی از شیوع مجدد کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، دکترحسین کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ، گفت: با توجه به تصمیم گیری های ستاد کرونا و برداشتن تمام محدودیت ها، کادر بهداشت و درمان باید متفاوت عمل کنند و نباید تسلیم شویم.

وی افزود: کرونا بیماری نیست که از روز اول پروتکل مشخصی داشته باشد و با خاطر جمع اوضاع را مدیریت کنیم . نیاز است جلسات مستمری داشته باشیم و به صورت مداوم اقدامات خود را بررسی کنیم و تجدید نظر داشته باشیم.

رییس دانشگاه با اشاره به اینکه  هر استانی باید با توجه به شرایطی که دارد  پروتکل ها و استراتژی ها را تدوین کند تصریح کرد: با توجه به شواهد موجود در خصوص موج دوم کرونا باید بسیار هوشیارانه  عمل کنیم.

دکتر کریم ادامه داد: با توجه به تعداد اشغال تخت‌های بستری و ICU  به نظر می رسد هر چه سریعتر باید برای انجام کار مدیریتی کارامد  اقدام کنیم تا به نتیجه برسیم. 

وی خاطر نشان کرد: کرونا دو فاز وایرال و ایمیون دارد و هر فاز اقدامات خاص خود را نیاز دارد، شناخت این دو فاز و اقدامات درمانی موثر، بسیار مهم است که خوشبختانه با گذشت زمان درمان‌های مختلفی در قالب تحقیق و پروتکل درمانی ارائه شده است.

رئیس دانشگاه تاکید کرد: شاید نیاز باشد مجددا فعالیت های رسانه ی را افزایش دهیم و هدایت و اطلاع رسانی به  مردم را به صورت فعال انجام دهیم.

وی تصریح کرد:  مردم باید  به استفاده از ماسک در تمام مکان‌های عمومی و پر تجمع ترغیب شوند و  علاوه بر آن باید بر شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون و یا مواد ضد عفونی کننده نیز  تاکید کرد.

کریم ادامه داد: فاصله گزاری اجتماعی همچنان باید رعایت شود. این اقدامات به ما کمک می‌کنند تا بار بیماری پایین بیاید. به افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه ای باید بیشتر توجه شود و تست PCR در گروه های پر خطر انجام شود . 

دکتر کریم ضمن تاکید بر انجام مطالعات پژوهشی در خصوص امکان  مجدد ویروس کرونا، بیان کرد: باید مراقب فصل پاییز و پیک مجدد بیماری باشیم. 

وی در پایان یادآور شد: یکی از افتخارات ما در دوران کرونا بحث حفاظت پرسنلی بود و باید مجددا رعایت شود،  کمیته‌های کرونا باید مجددا فعال شوند و وسایل حفاظت فردی را به صورت کامل برای پرسنل مهیا کنند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها