موج
کدخبر : ۳۳۲۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332628

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: شرایط کرونا در البرز به ثبات رسیده اما اگر شهروندان نکات بهداشتی را رعایت نکنند دوباره به شرایط قرنطینه برمی گردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، افسون تیزویر، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، گفت: متاسفانه مردم تا دچار سختی‌ها و مشکلات این بیماری نشوند، توصیه‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر در خصوص بیماری کرونا، وضعیت البرز پایدار است، ادامه داد: پایداری این وضعیت با تلاش کادر درمان، همکاری خوب و فرهنگ مثبت جامعه در خصوص رعایت موارد بهداشتی صورت گرفته و در صورت عدم توجه به موارد لازم، دوباره  شاهد سوار شدن ویروس و موج بعدی بیماری در استان خواهیم بود.

تیزویر با اشاره به اینکه گرمای هوا تاثیری بر کاهش شیوع بیماری کرونا ندارد، بر ضرورت  شستشوی مکرر دست‌ها بیش از ۲۰ ثانیه، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی به ویژه در مکان‌های پرازدحام و عدم خروج افراد پرخطر و مستعد بیماری از منازل، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش شیوع بیماری کرونا و فوتی‌های کرونایی، موجب شده بسیاری از استان‌های کشور در وضعیت قرمز قرار گیرند، تاکید کرد: مردم تا حد امکان از مسافرت‌ها و برگزاری مراسمات  بپرهیزند و از استان‌های دیگر  ویروس را برای البرز به ارمغان نیاورند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در خصوص بازگشایی قلیانسراها گفت: بازگشایی تمامی مراکز و اماکن طبق دستور وزارت بهداشت انجام شده است، قلیانسراها نیز بازگشایی شده، اما سرو قلیان در آنها ممنوع است.

تیزویر با بیان اینکه کنترل و نظارت بر همه واحدهای صنفی به ویژه قلیانسراها به صورت مستمر انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: فعالیت قلیانسراها فقط باید در قالب چایخانه و قهوه خانه باشد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سرو قلیان، نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام می‌شود.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی به ویژه در قلیانسراها،  با سامانه 190 تماس بگیرند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها