موج
کدخبر : ۳۳۲۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332602

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تعداد ۲۴۶ حوزه امتحانی در سراسر هرمزگان میزبان بیش از ۱۴ هزار و ۲۳۰ دانش آموز پایه دوازدهم در آزمون های نهائی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد قویدل لاری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان صبح امروز(۱۷ خردادماه) در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون نهائی پایه دوازدهم، گفت: امتحانات نهائی پایه دوازدهم رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و دروس نهایی فنی حرفه ای از امروز ۱۷ خرداد شروع شده و تا ۱۷تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۱۴هزار و ۲۳۰ دانش آموز دختر و پسر سراسر استان هرمزگان در آزمون نهائی پایه دوازدهم شرکت می کنند.

قویدل اضافه کرد: قریب به ۲۴۶ حوزه امتحانی در ۲۲ منطقه آموزش و پرورش استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری این آزمون آماده شده اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: برگزاری امتحانات رشته های مختلف در روزهای متفاوت برای جلوگیری از تجمع دانش آموزان، گند زدائی و ضدعفونی کردن روزانه حوزه های امتحانی، تهویه مناسب در حوزه های امتحانی، تهیه ماسک و دستکش برای دانش آموزان، افزایش فاصله صندلی های آزمون، برگزاری کارگاه های توانمند سازی و آگاه بخشی برای برگزار کنندگان آزمون و نیز استفاده از تب سنج برای ورود دانش آموزان از مهمترین اقداماتی است که در راستای حفظ سلامت دانش آموزان انجام شده است.

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در سال گذشته ۱۳۳حوزه امتحان نهائی در هرمزگان وجود داشت که برای رعایت پروتکل های بهداشتی، این تعداد به ۲۴۶حوزه در سال جاری افزایش یافته است.

عیسی افروخته در حاشیه برگزاری آزمون نهائی پایه دوازدهم رشته های تجربی و ریاضی افزود: در سال گذشته تعداد ۱۳۳ حوزه برای برگزاری امتحانات نهائی پیش بینی شده بود.

وی تصریح کرد: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ارتقاء سلامت دانش آموزان، تعداد حوزه های امتحان نهائی دو برابر شده و به ۱۴۶ حوزه در سطح استان افزایش یافته است.

افروخته ادامه داد: داشتن ماسک برای حضور در جلسه الزامی است و دانش آموزانی که به هر دلیلی فاقد ماسک بهداشتی هستند، قبل از ورود به جلسه امتحان به آنها ماسک داده می شود.

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش استان هرمزگان خاطرنشان کرد: آزمون دروس نهائی رشته های نظری و فنی حرفه ای از امروز مصادف با ۱۷ خرداد ماه ۹۹ آغاز شده است و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها