موج
کدخبر : ۳۳۲۵۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332527

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از صدور مجوز برای اعزام شناور امدادی به عراق درپی غرق شدن یک کشتی ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر روز جمعه اعلام کرد بعد از اطلاع از حادثه غرق شدن شناور تجاری بهبهان، شناور امداد و نجات با حضور در محل حادثه عملیات جستجو  را آغاز و یک یدک کش بهمراه کارشناسان دریایی بندر خرمشهر با هماهنگی با مقامات عراقی به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: برای بررسی دقیق علت و ابعاد حادثه، اقدامات لازم جهت هماهنگی با طرف عراقی برای کسب اطلاعات و اعزام نیروهای امدادی و کارشناسان دریایی صورت گرفت.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به اعزام شناور امداد و نجات ناجی١٧ به محل حادثه با هماهنگی طرف عراقی گفت: این شناور عملیات جستجو و امداد را در محل حادثه آغاز کرده است.

اسعدی افزود:حادثه غرق شدن کشتی ایرانی « بهبهان» در محدوده استحفاظی عراق در محل خور عبدالله روی داده است.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: علاوه بر شناور ناجی١٧، یدک‌کش خلیج فارس به همراه کارشناسان دریایی متشکل از سرپرست معاونت دریایی و رییس اداره ایمنی کانال، رییس اداره دریایی و رییس امداد و نجات دریایی به محل حادثه اعزام شدند تا ضمن بررسی این حادثه، گزارش دقیق‌تری درخصوص علت سانحه گزارش کنند.

اسعدی درخصوص میزان تلفات انسانی این حادثه نیز گفت: بر اساس اسناد خروج، این شناور دارای هفت خدمه بوده که حسب اطلاع واصله چهار نفر آنها توسط نیروهای عراقی نجات یافتند و یک نفر متاسفانه فوت شد و ۲ نفر که یکی از آنها تبعه هندی است، مفقود شده‌اند.

یک شناور باری به نام «بهبهان» که در روز ١٣ خرداد با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام القصر عراق بود شب گذشته در  کانال آبی «خورعبدالله» در محدوده آبهای سرزمینی عراق غرق شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها