موج
کدخبر : ۳۳۲۴۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332429

معاون آموزشی آموزش و پرورش پارسیان، گفت: شبکه آموزش دانش آموزی(شاد) یکی از برنامه های بلندمدت وزارت آموزش و پرورش است که در حال توسعه، و کارایی بیش تر است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین حسن دخت معاون آموزشی آموزش و پرورش پارسیان، گفت: این نرم افزار نوین که دستاورد چشم گیری برای آموزش و پرورش محسوب می شود در آینده و در زمان وقوع تعطیلات ناخواسته، این امکان فراهم می آورد که تمامی آموزش ها از طریق این شبکه و به صورت مجازی دنبال گردد.

وی، میزان مشارکت مدیران، معلمان و دانش آموزان را در عضویت شبکه شاد رضایت بخش عنوان کرد و افزود: با تلاش و همراهی مدیران و همکاران حوزه ستادی، آموزش و پرورش شهرستان پارسیان در میان مناطق 22 گانه استان هرمزگان، در شاخص های عضویت مدیر، معلم و دانش آموز و فعالیت کلاس های درس در بستر شبکه شاد، تاکنون رتبه دوم را در استان احراز کرده و اهمیت این موضوع، زمانی بیش تر می شود که بدانید ما تا دو هفته پیش، در جایگاه 21 استانی بودیم.

حسن دخت در ادامه به شروع ثبت نام دانش آموزان بر مبنای دستورالعمل ارسالی به مدارس پرداخت و گفت: انتظار می رود مدیران محترم ضمن تشکیل کارگروه ثبت نام در مدارس، برای ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه ی اول با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از هرگونه ازدحام در محل مدرسه؛ اسامی را بر اساس حروف الفبا و زمان بندی مشخص اعلام کنند.

به گفته وی، در راستای تسهیل در امر ثبت نام، دانش آموزان در میان پایه ها به صورت غیر حضوری و با رعایت مفاد آیین نامه ثبت نام می شوند.

معاون آموزشی آموزش و پرورش، با بیان این که مدیران مدارس میزان دسترسی دانش آموزان به روش های مختلف آموزشی را بررسی کنند، اضافه کرد: ارزشیابی پایانی دانش آموزان به شکل غیرحضوری و بر مبنای شناخت آموزگاران از وضعیت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان و با کمک ابزار سنجش و یادگیری انجام می گیرد.

حسن دخت تصریح کرد: برگزاری آزمون های عملکردی و مهارت محور مجازی، ثبت و نگهداری فعالیت ها و تکالیف انجام شده توسط دانش آموز در فضای مجازی، خودسنجی ها و والد سنجی های دانش آموز از مواردی است که ارزشیابی کیفی توصیفی دانش آموزان بر این اساس صورت می پذیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معلمان می بایست برای دانش آموزان پایه اولی که در یادگیری حروف و مهارت های مورد نظر خواندن و نوشتن، شایستگی لازم را کسب نکرده اند، برنامه مشخصی را جهت مرتفع کردن این مهم دنبال کنند و از طریق آموزش های غیرحضوری و یا در صورت لزوم کلاس های جبرانی انفرادی این امر را محقق سازند.

گفتنی است؛ نشست مدیران مدارس ابتدایی با حضور 50 مدیر این دوره و با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در محل سالن شهید تندگویان شهر پارسیان برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها