موج
کدخبر : ۳۳۲۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332229

غلام حسین مظفری خبر داد؛

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، از ابلاغ الزاماتی برای کنترل بیشتر در راستای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ، گفت: جلسه کمیته ویژه نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید ۱۹ با هدف بررسی اقدامات و تحلیل وضعیت فعلی، تداوم سیاست های کنترلی و اقدامات ویژه در خصوص تقویت نظارت حداکثری با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیطی در سه سطح نظارتی برگزار شد.

غلام حسین مظفری افزود: پس از بحث و بررسی، برای اجرای فوری و اقدام به موقع مصوبات در سطوح مختلف جزیره برنامه ریزی های لازم صورت گرفت.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به مصوبات این جلسه، گفت: رانندگان تاکسی ها و مینی بوس ها و مراکز تجاری و پذیرایی در جزیره بر اساس ضوابط بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش، موظف هستند موازین بهداشتی را رعایت کنند در غیر اینصورت با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

محمدرضا رضانیا افزود: تمام راننده های وسایل نقلیه عمومی موظف هستند از ماسک استفاده کنند و در صورت مشاهده عدم توجه به رعایت موازین بهداشتی، برابر قانون خودروی راننده متخلف توقیف می شود.

وی ابراز کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت مسافر برای مینی بوس ها الزامی است.

رضانیا بیان کرد: تمام واحد های تجاری و مراکز فروش در بازارها و سایر مراکز عرضه محصولات غذایی، رستوران ها و کافی شاپ ها موظف به رعایت ضوابط بهداشتی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ابلاغ اخطاریه مبنی بر رعایت نکات بهداشتی؛ مرکز توسعه سلامت کیش بر اساس اختیارات قانونی، واحد صنفی متخلف را پلمپ می کند.

وی استفاده از ماسک برای صاحبان واحد های تجاری و مشتریان، هنگام تردد در داخل مراکز تجاری را الزامی دانست و عنوان کرد: مدیران مجتمع و مراکز تجاری باید با افزایش گروه های نظارتی و با جدیت تمام بر رعایت موازین بهداشتی در این مجموعه ها تاکید و نظارت کنند.

رئیس شورای سلامت کیش اظهار کرد: مراکز توزیع غذا و کافی شاپ های فعال در داخل فضای بازار، هنگام پذیرایی و سرو غذا باید حفظ فاصله گذاری اجتماعی میان مشتریان را رعایت کنند.

رضانیا افزود: با توجه به ماهیت و قابلیت گسترش و انتقال بیماری کووید ۱۹، یازده مصوبه مربوط به راهکارهای کنترل این همه گیری تدوین و به واحد های مسئول و ذیربط ابلاغ شد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش خاطر نشان کرد: در راستای حفظ و ارتقای سلامت اقشار مختلف جامعه از نهم خرداد ماه، تمامی وسایل نقلیه عمومی فعال در جزیره کیش، در چهار منطقه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۸ تا ۲۳ ضد عفونی خواهد شد.

این جلسه با حضور معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد، رئیس مرکز توسعه سلامت، رئیس و اعضای هیئت مدیره جامعه بازاریان و مدیریت حمل و نقل عمومی برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها