موج
کدخبر : ۳۳۱۵۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331507

اکبربهنامجو عنوان کرد:

استاندار اردبیل گفت: دعوت از سرمایه گذاران برای بررسی مشکلات، کاهش بروکراسی اداری و بانکی و رصد پیشرفت فیزیکی طرح‌های اشتغالزا از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در جلسات اشتغال باید پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل گفت: دعوت از سرمایه گذاران برای بررسی مشکلات، کاهش بروکراسی اداری و بانکی و رصد پیشرفت فیزیکی طرح‌های اشتغالزا از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در جلسات اشتغال باید پیگیری شود.

وی اضافه کرد: با آغاز فعالیت واحدهای راکد و در حال اجرای تولیدی و صنعتی میزان اشتغال در استان افزایش یافته و روند اشتغالزایی و به تبع آن میزان درآمد مردم افزایش می‌یابد.

استاندار اردبیل به طرح‌های کشاورزی ، گردشگری و صنعتی در حال اجرا در استان اشاره کرد و گفت: با تکمیل این طرح‌ها در آینده نزدیک میزان درآمد ناخالص استان افزایش یافته و نتیجه آنها  به صورت ملموس برای مردم استان عیان می‌شود.

وی به اجرای طرح‌های گردشگری از جمله پل معلق شیشه‌ای هیر اشاره کرد و اجرای چنین طرح‌هایی را در افزایش ثروت و رونق اقتصادی منطقه در بخش‌های دیگر نیز موثر دانست.

بهنامجو ادامه داد : در شهر هیر با اجرای این پل قیمت زمین‌های منطقه افزایش یافته و در کوتاه مدت فعالیت‌های اقتصادی مرتبط نیز در اطراف این پل رونق می‌گیرد.

وی با تاکید بر رصد میزان اشتغال محقق شده در طرحهای اشتغالزای استان افزود: طرح‌هایی چون گلخانه ، شیرآلات ، پتروشیمی اردبیل و چندین طرح و واحد تولیدی در استان وجود دارد که لازم است روند تکمیل این فازها به صورت مرتب رصد و نتیجه در کارگروه اشتغال اعلام شود.

استاندار اردبیل در ادامه به روند جذب تسهیلات تبصره ۱۸ توسط دستگاه‌های مرتبط اشاره کرد و خواستار تلاش برای جذب تسهیلات شناور از مرکز برای بانک‌های عامل جهت پرداخت به واحدهای تولیدی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها