موج
کدخبر : ۳۳۱۲۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331271

علیرضا شهبازی:

نماینده مجلس در نهاوند با اشاره به پروژه های نیمه کاره در نهاوند، گفت: پیگیری و اجرای پروژه های نیمه کاره با جدیت دنبال و از همه ظرفیت ها استفاده خواهم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا شهبازی، نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران، با اشاره به طرح ها و پروژه های نیمه کاره در نهاوند، اظهار کرد:  پروژه‌های نیمه کاره و واحدهای راکد از جمله مشکلات جدی شهرستان است که برای پیگیری پروژه های زیربنایی و فعال کردن مجدد طرح های عمرانی نیمه تمام و تعطیل شده که طی سال گذشته به علت عدم تخصیص اعتبار نیمه کاره و راکد رها شده اند و همچنین به منظور شتاب بیشتر در حوزه تولید و پیشرفت نهاوند در بخش های صنعتی، کشاورزی، دامپروری و طرح های زیربنایی مهم مانند جاده های اصلی شهری و روستایی و طرح های گردشگری برنامه هایی در حال تکمیل و انجام است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در پی نام‌گذاری سال گذشته به عنوان «رونق تولید» امسال را به نام «جهش تولید» نام‌گذاری کردند و هم افزایی بیشتر و بهره گیری از ظرفیت های بخش های مختلف اعم از دولتی و خصوصی در مسیر رونق اقتصادی و رفع مشکلات تولید را خواستار شدند. 

شهبازی با بیان با پیگیری در کنار همدلی و وحدت با مسئولان می توان در رونق اقتصادی شهرستان، کاهش آمار بیکاری و حل مشکلات مردم قدم برداشت، ادامه داد: نهاوند در بخش های مختلف کشاورزی، دامداری، صنعت، گردشگری، ورزش و ... زیر ساخت ها و ظرفیت های فراوانی دارد اما برای گسترش و رونق این بخش ها نیازمند جذب اعتبارات ملی هستیم که این مهم جزء اولویت اصلی برنامه های منتخب مردم در مجلس یازدهم است.

وی با اینکه تا آغاز به کار مجلس یازدهم سه روز دیگر باقی است و هنوز رسماً کار شروع نشده اما وضعیت بیکاری، بهسازی و توسعه نهاوند ایجاب کرد برای حل مشکلات اساسی نهاوند پیگیری و رایزنی گسترده ای با مسئولان اقتصادی و برنامه و بودجه کشور داشته باشیم، یادآور شد: برای فعال شدن پروژه های رها شده نهاوند از همه ظرفیت ها استفاده می کنم، از تمام ظرفیت ها برای فعال شدن پروژه های رها شده شهرستان به ویژه پروژه سد گرین نهاوند بهره خواهیم برد تا شاهد رونق شهرستان در زمینه کشاورزی، صنعت، اشتغال و اقتصاد شهرستان باشیم.

شهبازی بیان کرد: در مورد کاربری سد و استفاده بهینه از آب گاماسیاب در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی با در نظر گرفتن حقابه کشاورزان و تامین آب شرب شهرستان نهاوند باید بحث و بررسی مجدد انجام شود.

وی افزود: قرار ست برای تخصیص اعتبار مورد نیاز سد گرین و تسریع در عملیات اجرایی این سد، سندیکای بانک‌های عامل تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

شهبازی گفت: متاسفانه احداث سد گرین نهاوند که آرزوی ۶۰ ساله مردم نهاوند است، سه بار به علت عدم تخصیص اعتبار و ردیف بودجه ای مشخص آغاز و هر بار بعد از مدت کوتاهی کارگاه آن تعطیل و رها شده است.

وی ادامه داد: اقتصاد نهاوند کشاورزی است و سد گرین نهاوند بر جهش، توسعه و رونق این اقتصاد تاثیری ویژه ای دارد اما متاسفانه از ۱۰ سال پیش احداث این سد برای کشاورزان نهاوند آرزوی ۵۰ ساله بوده و اکنون با گذشت ۱۰ سال از کلنگ زنی این در حال پیشرفت و به صورت جد در حال اجرا است.

نماینده منتخب مردم نهاوند در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به صورت جدی احداث و ادامه عملیات اجرایی سد گرین نهاوند را مطالبه خواهیم کرد که در همین جهت به زودی جلسه نهایی با حضور مدیران عامل بانک‌های عامل و پورمحمدی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار می شود تا در سال جهش تولید شاهد حرکتی مفید در جهت توسعه و رونق تولید محصولات کشاورزی شهرستان باشیم که نتیجه تصمیمات اتخاذ شده به اطلاع همشهریان خواهد رسید.

شهبازی با بیان اینکه وجود حجت الاسلام مغیثی، امام جمعه نهاوند هم برکت است هم رحمت، یادآور شد:نهاوند از اختلافات سیاسی ضربه خورده است و من با تمام وجود از امام جمعه می خواهم این اختلافات را پایان دهیم.

وی همچنین با بیان این رسم خوشایندی نیست که مدیران جدید علیه مدیران قبلی سخن بگویند، از تمام نمایندگانی که قبل از من به نهاوندخدمت کرده اند تشکر می کنم وافزود:من اطرافیان ندارم، سخنگو ندارم، همراه و اطرافیان من همه مردم نهاوند هستند.
وی همچنین از خبرنگاران خواست از انتشار مسائل حاشیه ای خودداری کنند واینکه نهاوند دیگر جایی برای اختلاف و حاشیه ندارد، بیان کرد:می خواهم چهارسال جهادی کار کنم و مرخصی نروم و هیچ گونه مسافرت خارجی نمی روم وشان و منزلت نمایندگی را پایین نمی آورم و در کار تغییر مدیران اجرایی دخالت نمی کنم.

 وی با بیان اینکه اکثر طرح ها و پروژه های نهاوند تعطیل هستند و سد گرین با این وضعیت ۱۰۰ سال آینده به بهره برداری می رسد، افزود:پروژه های نهاوند به خاطر شرایط کشور بودجه ندارند و باید تمام پروزه های تعطیل تامین اعتبار شوند که دنبال یک روش هایی هستیم که به اهداف خود برسیم و با کمک مسئولان و مدیران شهرستان که باید در همه کارها مطالبش گر باشند به برنامه ها وپیشرفت نهاوند کمک کنیم.

وی با بیان اینکه من یک پشتوانه در کار دارم که آن هم مردم هستند، افزود:باید یک تحول ایجاد شود و وارد مسائل سیاسی نشویم وبهترین شرایط الان برای شهرستان شرایط همدلی و دوستی ووحدت است و هدف توانمندی و شایسته سالاری است.
وی افزود:مدیران درب اتاق های خود را به روی مردم باز کنند و تلفن های خود را در اختیار مردم قرار دهند،ما مسئولیت قبول کردیم که نوکر و خدمتگزار مردم باشیم و با کار جهادی می توانیم کمبودهای نهاوند را جبران کنیم

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم شهرستان، اشتغال است، گفت:من نمی پذیرم که یک مدیر فقط در اتاق خود بنشیند تا مردم به او مراجعه کند، مدیر باید خودش برای حل مشکلات مردم ورود کند وهدف من این است در نهاوند ۲۰۰۰ شغل ایجاد شود حال ببینیم با همت مسئولان و مردم چه میزان از این هدف تحقق پیدا می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها