موج
کدخبر : ۳۳۰۶۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330643

سید محمد رستگاری؛

فرماندار یزد با اشاره به ضرورت همراهی مردم و معتمدین محلات در ساماندهی اتباع خارجی، گفت: بحث ساماندهی اتباع باید طبق ضوابط و قوانین دنبال شود، بنابراین در حوزه‌ی کمیته اجتماعی قطعا جلسات متعددی با معتمدین محلات در مورد سکونت و آموزش اتباع خارجی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزایر موج یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در نشست ساماندهی اتباع خارجی مرکز استان یزددر محل سالن ولایت فرمانداری یزد بیان داشت: حضور اتباع خارجی به ویژه افغانستانی ها در یزد نگرانی‌های جدی را در ابعاد مختلف برای شهروندان ایجاد کرده است، اما علی رغم برگزاری جلسات متعدد در این زمینه، در مورد رویکرد و نحوه برخورد با اتباع خارجی نقطه نظرات مختلفی وجود دارد.

وی افزود: برای اتباع مجاز و دارای کارت اقامت، در قانون حقوقی تعریف شده است، اما در مورد حضور اتباع غیرمجاز در محلات شهرستان یزد موضوعات مختلفی همچون مباحث امنیتی، سکونت و اشتغال این افراد مطرح می‌شود.

رستگاری با اشاره به تصدی برخی مشاغل به دست اتباع خارجی، تصریح کرد: گزارش‌های رسمی و نیمه رسمی موجود در این زمینه، حکایت از این موضوع دارد که اتباع خارجی به برخی مشاغلی که اتباع ایرانی به آن تمایل چندانی نداشتند، ابتدا به عنوان کارگر وارد مشاغل و در نهایت کارفرما شدند.

فرماندار یزد با اشاره به ضرورت همراهی مردم و معتمدین محلات در ساماندهی اتباع خارجی، گفت: بحث ساماندهی اتباع باید طبق ضوابط و قوانین دنبال شود، بنابراین در حوزه‌ی کمیته اجتماعی قطعا جلسات متعددی با معتمدین محلات در مورد سکونت و آموزش اتباع خارجی برگزار خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: به طور کلی رویکرد اصلی در ساماندهی اتباع خارجی طرد اتباع غیرمجاز و قانونمند کردن امور اتباع مجاز است.

وی اضافه کرد: طرد اتباع خارجی غیرمجاز به عنوان یک امر قانونی و از انتظارات اصلی مردم است که این مهم با راه اندازی کمیته مشترکی بین دستگاه‌های مرتبط، به صورت منسجم‌تر دنبال می‌شود.

فرماندار یزد اظهارکرد: در برخی مشاغل شهرستان، اتباع خارجی به عنوان کارفرما شناخته می‌شوند به طوریکه در کوره‌های آجرپزی، گلخانه‌ها و یا ضایعات فروشی‌ها مدیریت کار را در دست دارند، اما در این زمینه دستگاه‌های مرتبط ملزم به ورود جدی به این موضوع، شناسایی و انجام اقدامات مناسب هستند.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل کمیته امنیتی برای برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز و متخلف، تصریح کرد: در برخی از مناطق حاشیه‌ای شهر، اتباع خارجی غیرمجاز با انجام برخی تخلفات به عنوان مجرم محسوب می‌شوند که در این کمیته افراد مجرم شناسایی و با همکاری دادستان برخورد قانونی با آن‌ها صورت می‌گیرد.

رییس شورای تامین شهرستان یزد افزود: در جلسات مختلفی که برگزار شد شرح وظایف همه دستگاه‌ها به منظور ساماندهی اتباع خارجی مشخص و برای ابلاغ به آنها ارسال شد،اگر هر دستگاه وظایف محوله را انجام دهد قطعا موفق می شویم.

رستگاری در پایان افزود: در رابطه با ساخت شهرک ضایعات نیز پیگیری‌های لازم در دست اقدام است تا از طریق شهرداری و شورای شهر و یا بخش خصوصی این کار عملیاتی شود و ساماندهی ضایعات فروشی‌ها نیز باید در اولویت بعدی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها