موج
کدخبر : ۳۳۰۵۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330551

فرماندار کرج در روز جهانی موزه اعلام کرد: خواستار احداث موزه اقوام در کرج شد و گفت: استان البرز ایران کوچک علیرغم حضور اقوام مختلف فاقد موزه اقوام است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، غفور قاسم پور روز بیست و نهم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت بیست و هشتم اردیبهشت ماه روز جهانی«موزه و میراث فرهنگی اظهار کرد : شهرستان کرج که بعنوان رنگین کمان اقوام ایرانی از آن یاد میشود و به تعبیر مقام معظم رهبری ایران کوچکی از اقوام سراسر کشور است؛ هنوز یک «موزه فرهنگی خاص اقوام» ندارد.

وی ضمن اشاره به ارزش موزه ها بعنوان خشت بنای فرهنگی در شهرها افزود: «ساخت موزه اقوام در شهر کرج» یکی از مطالبات دیرینه حوزه فرهنگی  بشمار می رود و انتظار می رود، دست اندرکاران امر در این بخش، عملیاتی وارد میدان شوند.

فرماندار شهرستان کرج ادامه داد: شرایط ویژه شهر کرج و ترددهای سالانه گردشگران و مسافران به استان البرز ، ضرورت احداث این موزه فرهنگی را بعنوان گامی در جهت«رونق صنعت موزه گردی» نیز دوچندان می سازد.

معاون استاندار افزود: هر یک از اقوام ساکن در شهر کرج آداب، سنت ها، فرهنگ ها، پوشش ها و... مختص به خود را دارند که این امر شرایط این کلانشهر را متفاوت از سایر کلانشهرها ساخته است؛ لذا قرارگرفتن فرهنگ هایی از سراسر ایران، زیر چتر یک«موزه فرهنگی» اقدامی ارزشمند  و سنگ بنای جدیدی در حوزه «فرهنگ شهر اقوام ایرانی» خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها