موج
کدخبر : ۳۳۰۲۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330233

منتخب مردم کرج در مجلس یازدهم تاکید کرد:

منتخب مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: برای دستیابی به نتیجه قابل قبول در راستای مبارزه با رانت خواری باید سیستم اداری ضد فساد طراحی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، مهدی عسگری روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه در جریان دیدار با رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل کارگروه‌های تخصصی با رویکرد «مسأله‌محوری و چاره‌اندیشی» خبر داد و گفت: یکی از این کارگروه‌ها مربوط به مباحث «حقوقی و تقنینی» و کارگروه دیگری مربوط به «آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی» است که امکان همفکری و همیاری با بخشهای مرتبط در دادگستری در این روند وجود دارد.

وی با اشاره‌ به تلاش‌های مثبت دادگستری استان البرز برای بهبود پاسخگویی به مردم و صیانت از حقوق عامه تاکید کرد: امیدواری مردم به دستگاه قضا در دوره اخیر افزایش یافته که این سرمایه ارزشمند نیاز به محافظت و توسعه دارد؛ ارتقاء این امیدواری بسیار مهم است چراکه مردم به دنبال عدالت‌محوری و تداوم عملی مبارزه با فساد و تبعیض هستند.

منتخب مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: امید است ترکیب یازدهمین دوره مجلس نیز که با همین گفتمان سر کار آمده با حرکت در این مسیر، ضمن تقویت این رویکرد، پاسخگوی امید و اعتماد مردم باشد.

وی با تقدیر از تشکیل قرارگاه صیانت از بیت المال در دادگستری و مبارزه جدی با زمین‌خواری، متذکر شد: در مباره با فساد، نباید تنها به رویکرد قضایی بسنده کرد بلکه با تمرکز بر پیشگیری، باید سازوکارها و فرآیندها به گونه‌ای بازطراحی شوند که امکان بروز فساد کاهش یابد.

عسگری در پایان اضافه کرد: برای اینکه روند مبارزه با فساد و رانت‌خواری نتیجه‌ قابل قبول داشته باشد باید سیستم اداری ضد فساد طراحی شود که این مهم می‌تواند با همفکری و همیاری مجلس با دستگاه قضایی آغاز شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها