موج
کدخبر : ۳۲۹۷۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329799

رئیس پلیس فتا لرستان:

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی لرستان از دستگیری عاملان انتشار تصاویر برخی جوانان این استان در فضای مجازی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی، گفت: در پی مراجعه جمعی از شهروندان خرم‌آبادی به پلیس فتا لرستان، مشخص شد که عاملان یک صفحه در اینستاگرام، تصاویر آنان را با القابی غیراخلاقی منتشر کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا لرستان، افزود: بلافاصله یک تیم از کارشناسان این پلیس جهت شناسایی گردانندگان صفحه مورد نظر تشکیل شد که با اقدامات فنی صورت گرفته، عاملان انتشار این تصاویر کمتر از 48 ساعت شناسای،  و دستگیر شدند.

*پرونده، 2 متهم دارد

سرهنگ ابراهیمی تصریح کرد: متهمان این پرونده 2 نفر هستند که در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه ارتباط با صفحه مورد نظر بودند اما، با ارائه ادله کافی از سوی پلیس فتا لرستان، لب به اعتراف گشودند.

*مردم لرستان، اقدامات مشکوک در فضای مجازی را گزارش کنند

وی، تاکید کرد: مردم شریف استان لرستان می‌توانند گزارشات خود در این خصوص را از طریق سایت www.cyberpolice.ir و قسمت گزارشات مردمی ثبت کنند تافرزندان آنان در پلیس فتا لرستان، موضوع را به قید فوریت بررسی، و با مجرمان برخورد قاطع کنند.

رئیس پلیس فتا لرستان به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت افراد در فضای مجازی می‌کنند هشدار داد و گفت: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت، به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود، لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک در فضای مجازی لازم است تا مراتب را به پلیس گزارش کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها