موج
کدخبر : ۳۲۹۳۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329368

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: طبق مقررات برداشت هرگونه گیاهان دارویی در سطح مراتع منطقه در بخش مرکزی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید علی باقری رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: نظر به اهمیت حفظ پوشش گیاهی و نقش آن در حفظ منابع پایه اعم از آب و خاک، برداشت محصولات فرعی شامل ریواس، آویشن، آنغوزه، اشترک، زیره، گون کتیرایی و بادام کوهی در این شهرستان ممنوع است و لازم است مردم متخلفان را معرفی کنند.

وی در جمع خبرنگاران افزود: طبق مقررات برداشت هرگونه گیاهان دارویی در سطح مراتع منطقه در بخش مرکزی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی ادامه داد: با متخلفان برابر مقررات برخورد و برای هرگونه اقدام قانونی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد که همکاری مردم و مسافران در معرفی متخلفان ضروری است.

این مسئول با قدردانی از همکاری مردم اظهار کرد: این اطلاع رسانی به عنوان ابلاغ کتبی محسوب و هیچگونه ادعایی از سوی اشخاص متخلف پذیرفته نخواهد شد.

باقری خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه برداشت از این محصولات مراتب را به شماره  ۱۵۰۴ اطلاع دهند تا بتوان با اقدام به موقع انجام داد.

عرصه‌های منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد.

تاکنون ۲۰ گونه گیاه دارویی شاخص در این شهرستان شناسایی‌ شد که مورد استفاده شهروندان منطقه و سایر نقاط قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها