موج
کدخبر : ۳۲۸۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328948

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در سال جاری توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بویین و فولادشهر و پکیج تصفیه خانه تودشک درمدار بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی بیان کرد: در حال حاضر 4 باب تصفیه خانه فاضلاب جدیدالاحداث در شهرهای چادگان، نطنز، گلپایگان، تیران و توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر های فولادشهر و بویین و پکیج تصفیه خانه تودشک در حال اجرا است که پیش بینی می شود در سال جاری توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بویین و فولادشهر و پکیج تصفیه خانه تودشک درمدار بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: هم اکنون احداث و توسعه هفت باب تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان با پیش بینی اعتباری بالغ بر 441 میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اصفهان بیشترین تعداد تصفیه خانه های فاضلاب را در کشور به خود اختصاص داده است خاطرنشان ساخت: هم اکنون 26 باب تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان در مدار بهره برداری قرار دارد که بیانگر بیشترین تعداد تصفیه خانه فاضلاب استانی درکشور است.

امینی با اشاره به روش های گوناگون تصفیه فاضلاب در اصفهان تصریح کرد: فاضلاب در اصفهان به روش های متنوع تصفیه می شود که می توان در این راستا به روش برکه تثبیت، لاگون هوادهی ، لجن فعال و لجن فعال پیشرفته با حذف ازت و فسفر اشاره کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 12 تصفیه خانه به روش لاگون هوادهی ،11 تصفیه خانه به روش لجن فعال و 9 تصفیه خانه به روش برکه تثبیت فاضلاب را تصفیه می کنند.

هاشم امینی با تاکید بر ارتقای کیفیت پساب افزود: هم اکنون بیش از 171 میلیون مترمکعب پساب در  سال، در استان اصفهان مطابق با استانداردهای تعریف شده تولید می شود که حسب اولویت به صنعت ، فضای سبز و در نهایت محیط زیست اختصاص می یابد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان احداث و توسعه تصفیه خانه های فاضلاب را ضروری برشمرد و عنوان کرد: جلوگیری از آلوده شدن منابع آب های سطحی و زیر زمینی ، خاک و هوا، ارتقای سطح بهداشت عمومی و بهداشت محیط زیست با جلوگیری از وارد شدن مواد آلوده کننده به محیط، بازیافت حجم قابل ملاحظه ای از آب های به ظاهر زائد وغیر قابل استفاده و کاربرد آن در امر کشاورزی و فضای سبز از جمله عوامل موثر در احداث و توسعه تصفیه خانه فاضلاب محسوب می شود.

توسعه فاضلاب

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها